Chorzów i Siemianowice wsparły Śląski Ogród Zoologiczny

  Chorzów i Siemianowice wsparły Śląski Ogród Zoologiczny

  Paweł Szałankiewicz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Chorzów i Siemianowice Śląskie przekażą po 20 tysięcy złotych na nowy wybieg dla wydr w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym.
  Chorzów stale wspiera ogród zoologiczny - na ostatniej sesji radni uchwalili, że miasto przekaże 50 tys. zł na kolejny etap remontu bramy i ogrodzenia, jednak w przypadku Siemianowic Śląskich taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy. Michał Tabaka, rzecznik magistratu , przyznaje, że miasto było już kilkakrotnie zachęcane przez dyrekcję zoo do pomocy finansowej. W końcu się zdecydowano. - Ogród zoologiczny to nasze wspólne dobro. A taka pomoc to także promocja miasta - zaznacza Tabaka.

  Kwota 40 tys. zł z Chorzowa i Siemianowic Śl. przeznaczona zostanie na budowę wybiegu dla wydr. Cała inwestycja kosztuje 60 tys. zł - resztę dołoży zoo ze środków własnych. Budowa wybiegu ma się rozpocząć pod koniec maja i zakończyć w czerwcu.

  Jolanta Kopiec, dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, cieszy się, że kolejne zwierzęta będą miały dobre warunki do życia. Przyznaje, że takie wsparcie jest dla placówki bardzo ważne, ale wciąż dość rzadkie. - Miasta, które rozważają dofinansowanie zoo, stają przed dylematem, bo przecież jest to dla nich duży wysiłek finansowy - podkreśla Kopiec.

  Śląski Ogród Zoologiczny wspierają między innymi Katowice, które miesięcznie przekazują 800 zł na lwy, czy Jastrzębie-Zdrój, które kwotą 500 zł pomaga w utrzymaniu irbisów.

  - Otrzymujemy także wsparcie z innych miast: Rybnika, Rudy Śląskiej czy Zabrza - zaznacza Kopiec.
  Również "Dziennik Zachodni" wspiera zoo opiekując się gepardami.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama