Ważne
  Czeski Cieszyn: W Czechach nie kupisz dopalaczy

  Czeski Cieszyn: W Czechach nie kupisz dopalaczy

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W Czeskim Cieszynie nie można już kupić dopalaczy - policja zamknęła właśnie ostatni sklep, który sprzedawał substancje wywołujące stan podobny do narkotycznego. I ściga przedstawicieli polskiej firmy, która rozprowadzała dopalacze w Czeskim Cieszynie.
  Sklep w Czeskim Cieszynie, gdzie sprzedawano dopalacze.

  Sklep w Czeskim Cieszynie, gdzie sprzedawano dopalacze. ©fot. arc

  - Jesteśmy zadowoleni, że policjantom udało się zamknąć wszystkie sklepy z dopalaczami w mieście. Cieszą kolejne osiągnięcia w zwalczaniu narkomanii, niezależnie czy chodzi o drobnych dilerów, czy zorganizowaną działalność - mówi Vit Slovacek, burmistrz Czeskiego Cieszyna.

  Po zdelegalizowaniu dopalaczy w Polsce substancje te można było bez problemu kupić w Czechach. Sklepy z dopalaczami otwierali Polacy. Klientów nie brakowało. Także tych z powiatu cieszyńskiego.

  Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji, przyznaje, że po wprowadzeniu zakazu sprzedaży dopalaczy w Polsce, policjanci zatrzymywali młodych ludzi, którzy kupowali dopalacze w Czeskim Cieszynie.


  - Zwykle były to małe ilości, na własny użytek. Kupowali najczęściej młodzi ludzie, choć ostatnio zatrzymanym był dorosły - przyznaje. Domagała dodaje, że kłopoty były też po czeskiej stronie Marklowic, gdzie w sklepie znajdującym się 100 metrów od polsko-czeskiej granicy można było legalnie kupić dopalacze. - To nie nasza jurysdykcja, więc mogliśmy tylko działać prewencyjnie, np. często legitymować młodych ludzi i przez to zniechęcać do robienia tam zakupów - podkreśla.


  W nagłym trybie
  Czeski parlament znowelizował ustawę o substancjach uzależniających 22 kwietnia tego roku.

  Zakazem sprzedaży objęte zostało 30 nowych substancji syntetycznych, m.in. butylon, flefedron, mefedron, metylon, nafyron i salvinorin A. Czeski parlament zajął się zakazem sprzedaży dopalaczy w trybie przyspieszonym ze względu na coraz większy zasięg dystrybucji tych środków w kraju, po tym, jak jesienią zeszłego roku zostały zdelegalizowane w Polsce.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czesi lepsi ?

   Kibu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   czesi już dawno sa w internecie , czeskie torebki na dopalacze247.eu

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tylko ze Czesi zamkneli sklepy

   mózg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 105 / 106

   z dopalaczami legalnie.Najpierw ustawa potem zamykanie sklepów, a własciciel do pierdla.I pewnie posiedzi w Czechach.Nie obleci mu tak jak w Polsce,
   gdzie wsio na głowie postawione
   U nas Tuzek...rozwiń całość

   z dopalaczami legalnie.Najpierw ustawa potem zamykanie sklepów, a własciciel do pierdla.I pewnie posiedzi w Czechach.Nie obleci mu tak jak w Polsce,
   gdzie wsio na głowie postawione
   U nas Tuzek najpierw zamknał sklepy z dopalaczami i własiciela(pokazówka w TV).Potem na chybcika ustawa.Własciciela wypuszczono potem, bo nie mozna mu było postawic zarzutów..Ale pokazówa zrobiona,naród ciemny złałapał ze polskie prawo ok.
   W Polszcze niestety nic nie działa.A raczej działa tak.Pokazówka TV,szum medialny,zamykanie na pokaz,potem prokuratura nie stawia zarzutów i wypuszcza sie.Piękny kraj dla przestepców.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama