Katowice szykują drugi wniosek aplikacyjny w walce o ESK...

  Katowice szykują drugi wniosek aplikacyjny w walce o ESK 2016

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Katowice szykują drugi wniosek aplikacyjny w walce o ESK 2016

  ©Justyna Przybytek

  Samorząd województwa wesprze Katowice w organizacji obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Jak poinformował rzecznik katowickiego biura ESK Mirek Rusecki - chodzi o kwotę nawet 25 mln zł.
  Katowice szykują drugi wniosek aplikacyjny w walce o ESK 2016

  ©Justyna Przybytek

  Informację potwierdziła Aleksandra Marzyńska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego. - Sejmik podejmie w tej sprawie uchwałę, chodzi nie tyle o wsparcie starań, a gwarancję konkretnej kwoty, jeśli Katowice zwyciężą w konkursie - tłumaczy. Kiedy uchwała będzie podejmowana? - Na pewno nie na najbliższej piątkowej sesji, ale na którejś z kolejnych - dodaje rzeczniczka.

  Czy Katowice zwyciężą, okaże się 22 czerwca.
  Tego dnia Komisja Selekcyjna przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego podejmie decyzję, które z pięciu miast: Katowice, Gdańsk, Lublin, Warszawa, czy Wrocław - zostanie ESK 2016. Wcześniej eksperci z komisji będą odwiedzali rywalizujące o tytuł miasta. Do Katowic przyjadą 15 czerwca. Natomiast do 15 maja miasta mają czas, aby złożyć w MKiDN drugi wniosek aplikacyjny. To zawarte w nim treści przesądzą o tym, kto zdobędzie tytuł. Co znajdzie się w katowickim wniosku?

  - Musimy wykazać, że to, co obiecywaliśmy w poprzednim jest realizowane. Trzeba też udowodnić, że stać nas na to, żeby być ESK - wyjaśnia Rusecki. We wniosku będzie też miejsce na informacje o wsparciu dla Katowic udzielonym przez stolicę Małopolski. W piątek ustalać szczegóły współpracy przyjedzie do Katowic wiceprezydent Krakowa - Magdalena Sroka.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Finis Silesiae......

   Norbert (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   Aleksandra Marzyńska, Mirek Rusecki itd. - no dostali sie ci wlasciwi do koryta, nomen est omen.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama