Podbeskidzie już sobie pograło

Z rozgrywkami Pucharu Polski pożegnało się Podbeskidzie, które przegrało po rzutach karnych ze Stalą w Sanoku. Bliscy wypadnięcia za burtę PP byli też piłkarze Piasta, ale wygrali po seriach "jedenastek" z Sokołem w Aleksandrowie.

Bielszczanie przegrywali już dwoma bramkami, ale zdołali wyrównać. Oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę. W 81 minucie czerwoną kartkę zobaczył Mariusz Sumara ze Stali, a w 104 minucie Grzegorz Chrapek z Podbeskidzia. W rzutach karnych lepsi byli jednak gospodarze, wygrywając 5:4. Pechowcami w Pod-beskidziu okazali się Grzegorz Pater i Marcin Hirsz. Ich uderzenia obronił bramkarz. W ekipie gości zadebiutował Arkadiusz Gołąb (ostatnio Groclin Grodzisk).

"Piastunki" prowadziły po golu Marcina Folca, jednak dały sobie strzelić bramkę. Wojnę nerwów w karnych wygrał Piast 4:1. Gole dla gliwiczan strzelili Lumir Sedlaczek, Tomasz Podgórski, Piotr Petasz i Łukasz Krzycki.

GKS Jastrzębie pokonał w Kędzierzynie Sławęcicach LZS Leśnica 2:1. Jastrzębianie stracili jednak Kamila Wilczka, który nabawił się kontuzji naderwania torebki stawowej. GieKSa Katowice wygrała w Oleśnicy z Pogonią 3:1, a dwa gole dla gości strzelił Daniel Onyekachi.

Sensacją dnia było odpadnięcie drużyny występującej w ekstraklasie - Śląska Wrocław, który przegrał z drugoligową Nielbą Wągrowiec.