WPKiW: Wielkie otwarcie Portu Chorzów już 7 maja! [ZDJĘCIA]

  WPKiW: Wielkie otwarcie Portu Chorzów już 7 maja! [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  WPKiW: Wielkie otwarcie Portu Chorzów już 7 maja! [ZDJĘCIA]
  1/5
  przejdź do galerii

  ©arc.

  W sobotę 7 maja w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku (WPKiW) zostanie oficjalnie otwarty Port Chorzów - pierwsze w Polsce - plenerowe miasteczko łączące sport, zabawę i edukację regionalną. Każdy kto w tym dniu odwiedzi miasteczko będzie mógł - za darmo - skorzystać ze wszystkich jego atrakcji. Patronat nad projektem objęli Marszałek Województwa Śląskiego i Prezydent Miasta Chorzów.
  Warszawa, 5 maja 2011 rok - Położone na Dużej Łące Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku miasteczko, dzięki wyposażeniu w ratanowe meble, wygodne hamaki, palmy i wysypaniu 400 ton piasku, przypomina egzotyczną plażę. Odwiedzając Port będzie można skorzystać z fitness klubu, wypożyczalni Segway’ów i rowerów, placu zabaw dla dzieci czy boiska do siatkówki plażowej, piłki nożnej i badmintona. Dobrą zabawę zagwarantują koncerty czołowych dj`ów, recitale, imprezy artystyczne i muzyka na żywo.


  Codziennie świeże wrażenia  Ideą Portu Chorzów jest zachęcanie do aktywnego działania poprzez ruch, zabawę i wysiłek intelektualny. Dlatego oprócz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, funkcjonowanie Portu zakłada zajęcia tematyczne przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Schemat tygodniowych atrakcji zawiera m.in.: promowanie postaw obywatelskich (bezpieczeństwo w internecie, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, warsztaty ekologiczne), spotkania z literaturą (klub dla najmłodszych, spotkania autorskie, premiery), dzień poświęcony budowaniu świadomości zdrowotnej (np. spotkania ze sportowcami i trenerami, porady i konsultacje żywieniowe), filmowe piątki, dzień sztuki i ciała (otwarta szkoła tańca, zajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży).

  W weekendy dorośli będą mogli skorzystać z akademii ruchu i zdrowia a dzieci z zajęć sprawnościowych, tzw. Open Air Kids. Wśród sobotnio-niedzielnych atrakcji znajdą się także wydarzenia muzyczne, imprezy świąteczne i dedykowane takie jak: Dzień Dziecka, powitanie lata, Noc Świętojańska oraz imprezy o charakterze regionalnym.

  WPKIW: ŻYRAFA ŚWIECI, SEZON OTWARTY! [ZDJĘCIA]

  - Idea Portu idealnie wpisuje się w realizowany na całym świecie przez firmę PepsiCo projekt "Pepsi Refresh", w którym ożywiamy miejsca szczególnie bliskie sercu lokalnej społeczności. Jest nam niezmiernie miło, że razem z przedstawicielami samorządu regionalnego i władzami Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku możemy wzbogacić infrastrukturę wypoczynkowo - edukacyjną aglomeracji Śląskiej - mówi Marek Kołtonik, Marketing Manager PepsiCo.

  Port Chorzów jest położony na Dużej Łące WPKiW przy Alei Różanej, wjazd do Parku od ulicy Chorzowskiej. Miasteczko będzie otwarte codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 22:00 a w soboty i niedziele od 10:00 do 24:00.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PARK

   MIKI (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 40 / 42

   REMONTUJĄ JUŻ PARK DWADZIESĆIA LAT ----------KIEDY SKOŃCZĄ????????????

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tak tylko pytam

   pytacz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 41 / 47

   A Godlewski ma zamiar coś NA PRAWDĘ zrobić w parku, czy będzie przecinał wstęgę z partyjnym kumplem przy okazji wysypania każdej łachy piachu?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama