JSW: Gwarancje pracy są ważne, ale ważniejsze są podwyżki...

  JSW: Gwarancje pracy są ważne, ale ważniejsze są podwyżki [WIDEO]

  KUB, KASIA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  JSW: Gwarancje pracy są ważne, ale ważniejsze są podwyżki [WIDEO]

  ©Agnieszka Materna

  10-letnie gwarancje zatrudnienia dla pracowników i gwarancje zachowania wszystkich uprawnień wynikających z zakładowych układów zbiorowych pracy - to najważniejsze uzgodnienia, które zapadły podczas trwającej blisko 12 godzin ostatniej tury rozmów pomiędzy przedstawicielami związków zawodowych, a zarządem Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
  JSW: Gwarancje pracy są ważne, ale ważniejsze są podwyżki [WIDEO]

  ©Agnieszka Materna

  Mimo że możemy mówić o przełomowym momencie konfliktu, do całkowitego porozumienia jeszcze długa droga. Jak podkreślił Sławomir Kozłowski, szef Solidarności w JSW, uzgodniony i parafowany w czwartek dokument to pierwszy z kilku kroków, jakie muszą nastąpić, aby konflikt w spółce zakończył się porozumieniem. - To dopiero połowa sukcesu. Przed nami dalsze negocjacje, dotyczące pozostałych spraw związanych z ewentualnym debiutem giełdowym i kwestia naszych postulatów płacowych. Oczekujemy odpowiednich gwarancji prawnych, podpisanych przez przedstawicieli resortów skarbu i gospodarki - powiedział Kozłowski.


  CZYTAJ: JEST POROZUMIENIE ZBIOROWE W JSW! GWARANCJA 10 LAT PRACY

  10-letnie gwarancje mają zabezpieczyć górników na wypadek kolejnego kryzysu gospodarczego. Ten z którym mieliśmy do czynienie dwa lata temu mocno dał się we znaki Jastrzębskiej Spółce, która zajmuje się głównie produkcją węgla koksującego. Rynek stali i węgla przeżył wówczas prawdziwy krach.

  Górnicy zatrudnieni w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej, którzy wczoraj rozmawiali głównie nie o zawartym porozumieniu, a o tragicznym wypadku w kopalni Krupiński podkreślali, że liczą na rychłe porozumienie na linii związkowcy-zarząd. - Dla nas najważniejszą kwestią do wywalczenia są 10-procentowe podwyżki. W ostateczne porozumienie uwierzymy dopiero wtedy, kiedy dostaniemy do ręki podpisane dokumenty - mówi Waldemar Musiał, górnik z 20-letnim stażem z kopalni Jas-Mos.
  W podobnym tonie wypowiadał się Henryk Dziadosz, górnik z Boryni. - Moje zarobki od 2008 roku spadły o niecały tysiąc złotych. Akcje i prywatyzacja są ważne, ale mi osobiście najbardziej zależy na podniesieniu wynagrodzeń wszystkim pracownikom kopalń - mówi.

  NAJNOWSZE INFORMACJE Z KOPALŃ I SPÓŁEK WĘGLOWYCH

  Kolejne rozmowy, które odbywają się w ramach Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego rozpoczną się w przyszłym tygodniu.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   podwyżki

   gerard (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 46 / 31

   Podwyżki są najważniejsze, prywatyzacja mało mnie obchodzi a dodatkowa kasa zawsze się przyda

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ciągle im mało

   przodowy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 37 / 29

   Kto chociaż raz był na dole, wie jaka to robota, ale to co wyprawiają związki to czasem przechodzi ludzkie pojęcie, 10 lat gwarancji pracy, odprawy a jeszcze im mało

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   I to są związki

   Barbara (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 41 / 30

   To są właśnie związki. Daj im palec, to zaraz będą chcieli rękę...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie mają umiaru

   Megi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 36 / 34

   Dali by sobie w końcu spokój. Przecież górnicy to klasa pracująca fizycznie, która zarabia jak dyrektorzy siedzący za biurkami. Ileż można się kłócić o podwyżki. Pomyśleliby o innych i zamiast...rozwiń całość

   Dali by sobie w końcu spokój. Przecież górnicy to klasa pracująca fizycznie, która zarabia jak dyrektorzy siedzący za biurkami. Ileż można się kłócić o podwyżki. Pomyśleliby o innych i zamiast walczyć o więcej uspokoiliby się i pozostawili trochę do podziału na przykład nauczycielom. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama