JSW: Robotę mają pewną, teraz walczą o podwyżki

  JSW: Robotę mają pewną, teraz walczą o podwyżki

  Barbara Kubica, Katarzyna Spyrka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Najbardziej liczymy na 10-procentowe podwyżki - mówi Henryk Dziadosz z Boryni

  Najbardziej liczymy na 10-procentowe podwyżki - mówi Henryk Dziadosz z Boryni ©Katarzyna Spyrka

  10-letnie gwarancje zatrudnienia dla pracowników i gwarancje zachowania wszystkich uprawnień, wynikających z zakładowych układów zbiorowych pracy - to najważniejsze uzgodnienia, które zapadły podczas trwającej blisko 12 godzin tury rozmów pomiędzy przedstawicielami związków zawodowych a zarządem Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Mimo że możemy mówić o przełomie w konflikcie, do całkowitego porozumienia jeszcze długa droga.
  Najbardziej liczymy na 10-procentowe podwyżki - mówi Henryk Dziadosz z Boryni

  Najbardziej liczymy na 10-procentowe podwyżki - mówi Henryk Dziadosz z Boryni ©Katarzyna Spyrka

  Jak podkreślił Sławomir Kozłowski, szef Solidarności w JSW, uzgodniony i parafowany dokument to pierwszy z kilku kroków ku temu, by konflikt zakończył się porozumieniem.

  - To dopiero połowa sukcesu. Przed nami dalsze negocjacje, dotyczące pozostałych spraw, związanych z debiutem giełdowym i kwestią naszych postulatów płacowych. Oczekujemy odpowiednich gwarancji podpisanych przez przedstawicieli resortów skarbu i gospodarki - powiedział Kozłowski.

  Górnicy zatrudnieni w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej, którzy wczoraj rozmawiali głównie nie o zawartym porozumieniu, a o tragicznym wypadku w kopalni Krupiński podkreślali, że liczą na rychłe porozumienie na linii związkowcy-zarząd.

  NAJNOWSZE INFORMACJE Z KOPALŃ I SPÓŁEK GÓRNICZYCH

  - Dla nas najważniejszą kwestią do wywalczenia są 10-procentowe podwyżki. Od roku 2008 moje zarobki spadły o około tysiąc złotych - mówi Henryk Dziadosz , górnik z kopalni Borynia.

  Jednym z punktów spornych pomiędzy zarządem spółki, a związkowcami jest kwestia debiutu giełdowego JSW, który według planu rządu ma nastąpić 30 czerwca. Związkowcy domagają się, by przed upublicznieniem akcji spółki spisane zostało porozumienie między związkowcami oraz ministrami gospodarki i skarbu, że przynajmniej 51 proc akcji górniczej spółki pozostanie w rękach Skarbu Państwa. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży akcji mają być przeznaczone na inwestycje.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Obserwator

   Jorg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

   Obserwator jakie kopalnia ma zyski ,jeżeli ciągle Państwo dofinansuje kopalnie.K.W.dostała z Ministerstwa Gospodarki 500 mln. zł na inwestycje a, górnicy pieniądze już przejedli i wyciągają rękę po...rozwiń całość

   Obserwator jakie kopalnia ma zyski ,jeżeli ciągle Państwo dofinansuje kopalnie.K.W.dostała z Ministerstwa Gospodarki 500 mln. zł na inwestycje a, górnicy pieniądze już przejedli i wyciągają rękę po nowe. Kopalnia tylko robi szkody górnicze.i produkuje zamiast węgla emerytów o wysokich emeryturach.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Walczyć i nie poddawać się...

   OBSERWATOR (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 6

   Im więcej wywalczycie, tym więcej zostanie w REGIONIE...? w Warszawie i tak roztrwonią większość wypracowanych przez Waz zysków!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama