Tramwaje Śląskie: Podwyżka albo strajk. Referendum odwołane

  Tramwaje Śląskie: Podwyżka albo strajk. Referendum odwołane

  MIW

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tramwaje Śląskie: Podwyżka albo strajk. Referendum odwołane

  ©arc.

  W nocy z poniedziałek na wtorek miało się rozpocząć referendum strajkowe w Tramwajach Śląskich. Pracownicy spółki odpowiedzieć mieli w nim na pytanie, czy akceptują zaproponowaną przez związki zawodowe skalę i harmonogram podwyżek płac. Ale w poniedziałek po południu się dogadali. Referendum nie będzie.
  Tramwaje Śląskie: Podwyżka albo strajk. Referendum odwołane

  ©arc.

  Chcą one, aby stawka za godzinę pracy dwukrotnie poszła w górę - raz w lipcu i drugi raz w listopadzie. Zarząd TŚ twierdzi, iż spółkę stać tylko na jedną podwyżkę. Jak zapowiada Antoni Krzęciesa, przewodniczący Solidarności w Tramwajach Śląskich jeśli pracownicy poprą związkowców, to w ciągu 2-3 tygodni rozpocznie się strajk.


  - Nie wykluczamy wstrzymania ruchu tramwajów nawet na całą dobę - zapowiada Krzęciesa, choć zastrzega, iż wciąż jeszcze toczą się rozmowy z zarządem spółki.

  - Kolejna ich tura odbędzie się w poniedziałek. Jeśli dojdziemy do porozumienia, to referendum nie zostanie przeprowadzone - mówi Krzęciesa.

  AKTUALIZACJA  Porozumieniem zakończył spór zbiorowy pomiędzy związkami zawodowymi a zarządem spółki Tramwaje Śląskie. Tym samym odwołane zostało zapowiadane na wtorek 10 maja 24-godzinne referendum strajkowe.

  - Nie jesteśmy w pełni zadowoleni z tego porozumienia, ale generalnie nasze postulaty płacowe zostały spełnione. Stąd decyzja o zakończeniu sporu i odwołaniu referendum strajkowego - mówi Antoni Krzęciesa, przewodniczący Solidarności w Tramwajach Śląskich. Związkowcy domagali się podwyższenia stawek godzinowych dla wszystkich pracowników i chcieli, aby nastąpiła ona dwuetapowo: pierwsza podwyżka o 50 gr. w lipcu i druga, również o 50 gr. w listopadzie.

  - Cieszymy się, że udało nam się dojść do kompromisu i uniknąć strajku. To korzystne rozwiązanie konfliktu nie tylko dla pracowników i zarządu, ale również dla pasażerów, podróżujących tramwajami w naszym regionie - podkreśla szef zakładowej Solidarności w Tramwajach Śląskich.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama