Uwaga kierowcy! Remont wiaduktu w Sosnowcu nad S1

  Uwaga kierowcy! Remont wiaduktu w Sosnowcu nad S1

  Magdalena Nowacka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tędy zaplanowano objazdy - pokazuje Paweł Niedźwiedzki

  Tędy zaplanowano objazdy - pokazuje Paweł Niedźwiedzki ©fot. Magdalena Nowacka

  Dzisiaj rusza remont wiaduktu Bór - Niwka nad drogą ekspresową S1 w Sosnowcu. Z jednej strony jego stan był taki, że dłużej czekać z naprawą nie można było. Z drugiej oznacza to spory problem dla mieszkańców Niwki i Boru.
  Tędy zaplanowano objazdy - pokazuje Paweł Niedźwiedzki

  Tędy zaplanowano objazdy - pokazuje Paweł Niedźwiedzki ©fot. Magdalena Nowacka

  Co ich czeka? Stanie w korkach, przechodzenie przez chaszcze wzdłuż brzegu rzeki, praktycznie niezabezpieczonej. A kierowców? Rajd w stylu Paryż - Dakar.

  Spoglądając na wiadukt z boku czy z dołu, można się przerazić. Odpadające kawałki robią wrażenie, jakby wiadukt miał się za chwilę rozpaść.

  - Nikt nie ma wątpliwości, że remont jest konieczny. Ale utrudnień niestety nie zabraknie. W dodatku trwa remont wiaduktu w Kazimierzu. I przez to objazdy są jeszcze dłuższe - przyznaje Paweł Niedźwiedzki, przewodniczący Rady Dzielnicy.

  Informacja o remoncie, zdaniem mieszkańców, pojawiła się zbyt późno. Brakuje też dobrego przejścia dla pieszych, które łączyłoby Bór z Niwką. To proponowane prowadzi przez lasek, wzdłuż rzeki. Wieczorem nie jest tu zbyt bezpiecznie. Wystarczy poślizgnięcie, aby wpaść do wody. Wykonawca obiecał zastępczą komunikację. Mieszkańcy uważają też, że objazdy nie do końca są przygotowane dobrze.

  - Remont wiaduktu to koszt prawie 11 milionów złotych - mówi Dorota Marzyńska, rzeczniczka katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

  - Pierwotnie zakładaliśmy, że remont potrwa 1,5 roku i ruch będzie się tu odbywał tylko wahadłowo. Wykonawca jednak stwierdził, że zrobi to szybciej, w ciągu roku, ale wiadukt z ruchu musi zostać wyłączony całkowicie - tłumaczy Marzyńska.

  Tymczasem, zdaniem mieszkańców ulicy Plażowej, którą mają jechać samochody do 3,5 tony, niebezpiecznie może być na ich ulicy.

  - Do tej pory tą ulicą nie przejeżdżało wiele samochodów - mówi Czesław Wypchał. Tu tak naprawdę nie ma nawet chodników - dodaje.

  NAJNOWSZE WIADOMOŚCI Z DRÓG WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama