Denso Thermal: Będzie strajk o podwyżki

  Denso Thermal: Będzie strajk o podwyżki

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Prawie 98 proc. pracowników tyskiej firmy Denso Thermal Systems, biorących udział w referendum strajkowym, opowiedziało się za tą formą protestu w walce o podwyżki płac.
  Od 20 kwietnia w spółce trwa spór zbiorowy na tle płacowym. Zakładowa Solidarność domaga się 500 zł podwyżki dla każdego pracownika.

  Referendum rozpoczęło się 28 kwietnia i zakończyło 9 maja. W głosowaniu wzięło 267 pracowników co stanowi przeszło 55 proc. ogółu zatrudnionych - poinformował dziś Mateusz Gruźla, szef Solidarności w Denso.

  Jak podkreśla Gruźla, w głosowaniu wzięła udział zdecydowana większość pracowników produkcyjnych.

  - Na produkcji pracuje u nas 358 osób. Z list referendalnych wynika, że to głównie ci pracownicy, którzy wykonują najcięższą, fizyczną pracę, opowiedzieli się za strajkiem. To pokazuje, jak duże jest niezadowolenie i determinacja załogi. Ludzie nie ukrywali nawet, jak głosują. Brali kartę i przy stoliku referendalnym zaznaczali odpowiedź tak - relacjonuje przewodniczący.

  Na razie nie jest znana forma ewentualnej akcji strajkowej. Związkowcy podkreślają, że strajk jest dla nich ostatecznością.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama