W tym roku nie licz na wczasy z oferty "last minute"

  W tym roku nie licz na wczasy z oferty "last minute"

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W tym roku nie licz na wczasy z oferty "last minute"

  ©Arkadiusz Gola

  To już ostatni moment, by pomyśleć o zarezerwowaniu sobie letnich wczasów w Hiszpanii, Grecji, czy Bułgarii. Na wysyp ofert "last minut" raczej nie ma co liczyć. Większość miejsc w tamtejszych hotelach wykupili już bowiem turyści, którzy przestraszyli się niepewnej sytuacji w krajach północnej Afryki.
  W tym roku nie licz na wczasy z oferty "last minute"

  ©Arkadiusz Gola

  Choć od politycznej rewolucji w Egipcie i Tunezji minęły już dwa miesiące, to planujący letnie urlopy nadal z pewną nieufnością odnoszą się do wyjazdu w ten rejon świata. Obawy przed wizytą w Afryce zwiększył też niedawny zamach bombowy w Marrakechu, który kosztował życie 15 osób. Efekty tego strachu wyraźnie widać w biurach podróży. Jak przyznaje Piotr Henicz, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Itace w tym sezonie biuro o połowę zmniejszyło liczbę wyjazdów do północnej Afryki.


  - Zastąpiliśmy je ofertami wypoczynku w Hiszpanii lub na wyspach greckich - wyjaśnia Henicz.
  Podobną strategię przyjęli również inni touroperatorzy. Wszyscy zgodnie podkreślają, że w tym roku najlepiej sprzedają się wczasy w kurortach Hiszpanii, Grecji, Bułgarii i Turcji.

  - W przypadku tych dwóch ostatnich krajów ceny są porównywalne z tymi, które obowiązują w Tunezji, czy Egipcie, więc turyści tym chętniej zmieniają kierunek podróży - mówi Beata Sadowska z obsługującej biuro Tui firmy public relations.

  Możliwości europejskich kurortów są jednak ograniczone. Przedstawiciele biur podróży przyznają, że w niektórych lipcowych terminach już dzisiaj wszystkie miejsca w hotelach są zajęte. Później lepiej nie będzie - nie pozostawia złudzeń Grzegorz Chmielewski, prezes śląskiego oddziału Polskiej Izby Turystyki.

  - Ofert "last minute" zapewne nie będzie tak dużo i raczej nie będą tak atrakcyjne jak w ubiegłym roku - prognozuje Chmielewski.

  - W tym roku czekanie do ostatniego momentu nie ma sensu, bo oferta będzie tak przebrana, że nie będzie w czym wybrać - potwierdza Piotr Henicz.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   co to za analfabeta to pisał?

   zzzzzzzzzzzzz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

   "LAST MINUTE" a nie last minut!!! i Marakesz a nie jakiś Marrakech - ludzie czy wy piszecie Paris albo Washington???? i po 3. "oferta będzie tak przebrana, że nie będzie w czym wybrać" - to jest w...rozwiń całość

   "LAST MINUTE" a nie last minut!!! i Marakesz a nie jakiś Marrakech - ludzie czy wy piszecie Paris albo Washington???? i po 3. "oferta będzie tak przebrana, że nie będzie w czym wybrać" - to jest w języku polskim czy tylko udaje? licealista by lepiej napisał wypracowanie na kolaniezwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wakacje

   asia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

   ja juz kupilam, lece za 2 tygodnie na majorke, zaplacilam karta kredytowa z getin banku, bo wiem ze jakby cos tfu tfu mialo pojsc nie tak, to z karty odzyskam kase

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama