Festiwal filmowy Ars Independent już w czerwcu w Katowicach

  Festiwal filmowy Ars Independent już w czerwcu w Katowicach

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Festiwal filmowy Ars Independent już w czerwcu w Katowicach
  Pierwsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ars Independent odbędzie się w dniach 14-19 czerwca w Katowicach.
  Festiwal filmowy Ars Independent już w czerwcu w Katowicach
  Festiwal Ars Independent ma na celu prezentację polskiej publiczności filmów nieobecnych w regularnej dystrybucji kinowej. Jak piszą jego twórcy:

  Tytularną niezależność rozumiemy przede wszystkim w wymiarze artystycznym i ten właśnie aspekt filmów, które zamierzamy zaprezentować na Festiwalu, jest dla nas najważniejszy. Festiwal Ars Independent chce promować kino odważne, bezkompromisowe, niepokorne zarówno pod względem formalnym jak i podejmowanych tematów.

  Aby zapewnić odpowiedni poziom prezentowanych filmów nasi selekcjonerzy poszukują ich na najważniejszych europejskich festiwalach (m.in. Thessaloniki IFF, Rotterdam IFF, Berlinale). Ars Independent od samego początku chce silnie związać się z Międzynarodowym Ruchem Dyskusyjnych Klubów Filmowych.

  Trzon MFF Ars Independent stanowiły będą:

  - KONKURS MIĘDZYNARODOWY 1-2 - debiut lub drugi film,
  Organizatorzy Festiwalu stawiają na debiutantów i reżyserów młodych stażem, których filmy nie są obecne w regularnej dystrybucji w Polsce. Chcą wyróżniać nowe i obiecujące kino europejskie i światowe.

  NAJNOWSZE INFORMACJE KULTURALNE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

  - BigCin
  Zwieńczeniem Festiwalu będzie projekt BigCin, czyli symultaniczna projekcja nagrodzonego filmu w kilkunastu miastach w Polsce (docelowo, w roku 2016, także w Europie). W ten symboliczny sposób powstanie największe kino świata, w którym prezentowane będzie kino o wysokiej wartości artystycznej. BigCin, ze względu na równoczesność oraz wprowadzenie na ekran filmu niedostępnego poza obiegiem festiwalowym będzie projektem unikatowym, wyróżniającym Ars Independent spośród innych światowych festiwali. Już w 2011 organizatorzy planują zaprosić twórców filmu prezentowanego w ramach BigCin do wygłoszenia prelekcji oraz udziału w dyskusji, która będzie transmitowana do wszystkich miejsc, w których odbywać się będzie projekcja. BigCin jest silnie związany ideą spotkania w ramach instytucji Dyskusyjnego Klubu Filmowego, gdzie najpełniej realizuje się dialog między dziełem i odbiorcą.

  - KONKURS FILMÓW AMATORSKICH kilOFF
  Sekcja dedykowana twórcom kina amatorskiego. Festiwal Filmów Niezależnych kilOFF którego szósta edycja odbyła się w kwietniu 2010 roku już na stałe wpisał się w krajobraz kulturalny regionu. W tym roku kilOFF stanie się istotnym elementem większej tkanki jaką będzie Ars Independent.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama