Korki, bo policja do bani

  Korki, bo policja do bani

  Marek Twaróg

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Korki, bo policja do bani
  Przekleństwa w związku z porannym korkiem ciskane są w stronę kierowcy, który go spowodował. Ktoś tam jeszcze złorzeczy na układ, system, łapówkarzy, złodziei i dziennikarzy. A tak naprawdę do bani jest policja.
  Korki, bo policja do bani
  Te wszystkie przekleństwa, które tysiącom kierowców cisnęły się na usta rano i cisną niestety także teraz, płynęły i płyną przede wszystkim w stronę nieuważnego kierowcy ciężarówki, ewentualnie drogowców, którzy nie wybudowali szerszych dróg, lub w ostateczności w stronę rządu, który - wiadomo - jest zawsze winny wszystkiemu. Ktoś tam jeszcze złorzeczy na układ, system, łapówkarzy, złodziei i dziennikarzy. A tak naprawdę do bani jest policja.

  Od zawsze wiadomo, że droga krajowa nr 86 to najbardziej zatłoczona droga w Polsce, co potwierdzają oficjalne badania naukowców. Od zawsze wiadomo, że węzeł Murckowska to newralgiczne miejsce dla całej aglomeracji. Od zawsze wiadomo, że wystarczy jedno zepsute auto na poboczu i już tworzą się tam korki. Od zawsze również wiadomo, że jeden z dwóch szczytów komunikacyjnych przypada rano - w naszej aglomeracji i w każdej innej na świecie.

  Najwyraźniej nie wie tego śląska policja. Gdyby wzięła się do roboty, to od 3 rano, kiedy ciężarówka się wywróciła, zdążyłaby zorganizować objazdy, postawić funkcjonariusza na każdym skrzyżowaniu, wyobrażam sobie wręcz, że sprawny policyjny aparat sprawiłby, że we wszystkich szybkich mediach od świtu krążyłaby informacja o objazdach. Kto wie, może kierowcy w wyznaczonych punktach dostawaliby mapki z drogami alternatywnymi? Czy to tylko marzenia? Marzenia byłyby wtedy, gdybym oczekiwał, że słuchacze szkoły policyjnej z Piotrowic od 3 rano sami by te rury przenosili.

  Możecie sobie, drodzy policjanci, teraz narzekać, że was nie szanują, że jesteście lepsi niż w stereotypie o mundurowym czającym się w krzakach z radarem, że minęły już czasy formacji opresyjnej i teraz jesteście służbą przyjaźnie nastawioną do ludności.

  Guzik prawda - niedowład, który zaprezentowaliście dzisiaj, świadczy o tym, że tak naprawdę macie ludzi gdzieś. Doić ich mandatami - owszem, to łatwe, lubicie to. Naprawdę pomagać kierowcom - nie w waszym stylu. Chyba że pomaganiem nazywacie pana rzecznika, którego już nikt chyba nie słucha, gdy przed weekendem rytualnie wymądrza się w telewizji o "zgubnym wpływie nadmiernej prędkości pojazdów, które nie dostosowują sposobu poruszania się do warunków jazdy".

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   błąd

   ambitna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   Myślałam, że po Kazibut nie może byc juz gorszego naczelnego dziennika Zachodniego. Myliłam się.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nigdy wiecej

   zabrzanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Wypadek drogowy to praca dla policji.Ona wzywa karetke pogotowia,straz pozarna,lawety do zabrania uszkodzonych pojazdow oraz niezbedny sprzet by przywrocic droznosc na drodze.Tego zabraklo...rozwiń całość

   Wypadek drogowy to praca dla policji.Ona wzywa karetke pogotowia,straz pozarna,lawety do zabrania uszkodzonych pojazdow oraz niezbedny sprzet by przywrocic droznosc na drodze.Tego zabraklo katowickiej policji albo przez niewiedze albo przez olanie sprawy w mysl:jakos to bedzie.W tej sprawie powinno sie wyciagnac wnioski i ukarac winnych,tego wymaga przyzwoitosc wobec kierowcow.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Korek na Murckowskiej

   Katowiczanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Czytam i nic nie wiem o osobie, pojeździe, zabezpieczeniu towaru, w końcu firmie która go spowodowała. Czy dostał mandat za niezabezpieczenie towaru? Czy pokryje jego firma koszty strat? Kto te...rozwiń całość

   Czytam i nic nie wiem o osobie, pojeździe, zabezpieczeniu towaru, w końcu firmie która go spowodowała. Czy dostał mandat za niezabezpieczenie towaru? Czy pokryje jego firma koszty strat? Kto te koszty pokryje? Administrator drogi? No i reakcja kierowcy, szybkie powiadomienie o wypadku oraz policji, która olała problem. czyli miasta ślaska można unieruchomić jednym wywróconym pojazdem. Sztab kryzysowy ma nad czym myśleć. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Korek

   tiki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

   "Marzenia byłyby wtedy, gdybym oczekiwał, że słuchacze szkoły policyjnej z Piotrowic od 3 rano sami by te rury przenosili".

   Bardzo proszę zostawcie komendanta szkoły w spokoju on teraz...rozwiń całość

   "Marzenia byłyby wtedy, gdybym oczekiwał, że słuchacze szkoły policyjnej z Piotrowic od 3 rano sami by te rury przenosili".

   Bardzo proszę zostawcie komendanta szkoły w spokoju on teraz przygotowuje się do ważnego konkursu i na pierdoły nie ma czasu...........

   POWODZENIA zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nasi policmajstry

   tirowiec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   Co nas obchodza kierowcy,wypadki ,korki, grunt ze mamy szybkie samochody Alfa Romeo no i szybkie motocykle,reszta to pikus.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama