Czesi chcą zatrudnić w kopalni Silesia w Czechowicach 1100...

  Czesi chcą zatrudnić w kopalni Silesia w Czechowicach 1100 osób

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pod koniec maja liczba zatrudnionych w Przedsiębiorstwie Górniczym Silesia zbliży się do tysiąca osób - przewidują czescy właściciele czechowickiej kopalni węgla kamiennego.
  Czesi chcą zatrudnić w kopalni Silesia w Czechowicach 1100 osób

  ©Łukasz Klimaniec

  - Oczekuję, że pod koniec roku będziemy zatrudniać ponad 1100 osób. Będzie to wymierna korzyść dla lokalnej społeczności, bo wielu pracowników PG Silesia pochodzi z okolicy naszej firmy - mówi Jiří Paštika, członek zarządu i dyrektor generalny PG Silesia.

  Na dzień dzisiejszy w PG Silesia jest zatrudnionych 918 osób. To o 187 pracowników więcej niż w grudniu ubiegłego roku, gdy czechowicka kopalnia należała jeszcze do Kompanii Węglowej.

  - Większość nowo przyjętych pracowników to pracownicy dołowi. Pod ziemią pracuje 661 ludzi - informuje Aleš Gavlas, dyrektor wykonawczy ds. komunikacji i public relations PG Silesia.

  Jak podkreślają Czesi, czechowicka kopalnia od 2012 roku będzie produkować wysokiej jakości węgiel kamienny, przeznaczony głównie dla sektora energetycznego, ale również specyficzne rodzaje węgla kamiennego do sprzedaży detalicznej.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czechom sie oplacalo

   i Polakom tez (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 66 / 60

   Jesli Czesi kupili i uruchomili kopalnie, to zatrudnili tyle ludzi ile rzrczywiscie trzebabylo.
   W panstwowych kopalniach KW i KHW zatrudnienie "oderwalo sie od ziemi ".
   Jesli gornicy maja...rozwiń całość

   Jesli Czesi kupili i uruchomili kopalnie, to zatrudnili tyle ludzi ile rzrczywiscie trzebabylo.
   W panstwowych kopalniach KW i KHW zatrudnienie "oderwalo sie od ziemi ".
   Jesli gornicy maja pracowac na armie zbednych urzednikow na gorze, nie wspominajac juz o zwiazkowych "swietych krowach", to jak ma to wszystko funkcjonowac.
   JSW to odrebny temat - z 10-letnimi gwarancjami zatrudnienia - takze dla urzedasow (...).

   Aglomeracja katowicka, a zwlaszcza Bytom, sie wali - poniewaz wielki przemysl albo zniknal, albo dalej jest w rekach panstwowych, albo byt zbyt pozno zostal sprywatyzowany.
   W innych miastach Polski prywatyzaja nastapila jeszcze na poczatku lat 90-tych i wytworzyla sie tam warstwa miejscowych ludzi z kapitalem. Ci ludzie maja wplyw na rozwoj swoich miast, inwestuja na miejscu i dlatego te miasta poszly do przodu, a G.Slask "spadl w tabeli" z ekstraklasy do I Ligi.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kopalnia

   Ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 53 / 59

   Czechom się opłaciło kupić kopalnię,a nasi pseudo urzędnicy tylko wszystko potrafią zniszczyć,zamknąć,srzedać.Kto odpowie za pozbywanie się naszego majątku.Urzędnicy nie odpowiadają za nic,czas z...rozwiń całość

   Czechom się opłaciło kupić kopalnię,a nasi pseudo urzędnicy tylko wszystko potrafią zniszczyć,zamknąć,srzedać.Kto odpowie za pozbywanie się naszego majątku.Urzędnicy nie odpowiadają za nic,czas z tym skończyć.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama