Po pięciu latach udało się namierzyć w Düsseldorfie...

  Po pięciu latach udało się namierzyć w Düsseldorfie poszukiwanego bytomianina

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Bytomianin poszukiwany od 5 lat sześcioma listami gończymi wydanymi przez kilka sądów, wpadł w Düsseldorfie. Zbiega zatrzymanego przez niemiecką policję na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA) przejęli i doprowadzili do zakładu penitencjarnego polscy funkcjonariusze.
  Kilka dni temu, na dawnym przejściu granicznym w Świecku, polscy policjanci przejęli od niemieckich kolegów 46-letniego zbiega. Mężczyzna od około 5 lat ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Wpadł w Düsseldorfie, gdy podczas ustalania jego tożsamości tamtejsi funkcjonariusze stwierdzili, że jest objęty Europejskim Nakazem Aresztowania, który na początku ubiegłego roku wydał Sąd Okręgowy w Katowicach.

  Bytomianina w Polsce poszukiwano na podstawie sześciu listów gończych wydanych między innymi w związku z popełnionymi przez niego przed laty oszustwami, przestępstwami skarbowymi, a także w związku z niepłaceniem alimentów. Mężczyzna obecnie przebywa w zakładzie penitencjarnym, gdzie oczekuje na decyzje poszukujących go dotąd sądów.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama