Dąbrowa Górnicza: Znikną korki. Będzie nowy pas do skrętu na...

  Dąbrowa Górnicza: Znikną korki. Będzie nowy pas do skrętu na wojewódzkiej 910

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  W centrum Dąbrowy Górniczej, na drodze wojewódzkiej 910 pojawi się nareszcie dodatkowy pas do skrętu w lewo, w ulicę Augustynika. Pierwsze prace przy przebudowie obecnego układu komunikacyjnego rozpoczną się po 30 czerwca. Do tego czasu ma być bowiem gotowa koncepcja techniczna tego przedsięwzięcia.
  To dobra wiadomość dla kierowców, którzy przejeżdżają przez Dąbrowę Górniczą. Dziś śródmieście jest zakorkowane, nie tylko w godzinach komunikacyjnego szczytu, bo auta czekające przed sygnalizacją świetlną na skręt w ul. Augustynika blokują jeden z dwóch pasów drogi wojewódzkiej 910 na ul. Królowej Jadwigi.

  Osobny zjazd w kierunku Redenu powinien zostać wydzielony już podczas budowy i montażu nowej sygnalizacji świetlnej w tym miejscu, we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy nie byłoby problemów z płynnym przejazdem przez centrum. W projekcie zabrakło jednak takiego rozwiązania i dziś cały układ komunikacyjny trzeba znów poprawiać.

  Pierwotnie rozważano wydzielenie dodatkowego pasa do skrętu w ulicę Augustynika na torowisku tramwajowym, ale ostatecznie miasto zrezygnowało z tej koncepcji.

  - Jezdnia zostanie poszerzona i nie będzie konieczności ingerencji w torowisko - mówi Arkadiusz Grządziel, zastępca naczelnika Wydziału Komunikacji i Drogownictwa w Urzędzie Miejskim. - Działanie sygnalizacji świetlnej zostanie dostosowane do nowych warunków, pojawi się nowe oznakowanie pionowe i poziome na całym odcinku ul. Królowej Jadwigi. Przy wlotach pobliskiego ronda przy Alei Róż staną też trzy konstrukcje nad ulicami, z oznakowaniem kierunków jazdy - dodaje. Całe to przedsięwzięcie będzie kosztowało ok. 800 tys. zł.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama