Bytom: Dwa lata zakazu stadionowego za skok przez płot

  Bytom: Dwa lata zakazu stadionowego za skok przez płot

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  W trybie przyspieszonym sąd skazał na 2 tysiące grzywny i 2 lata "zakazu stadionowego" mieszkańca Bytomia zatrzymanego przez policjantów, po tym, gdy przedostał się na stadion przeskakując przez płot. To nie jedyna osoba, która poniosła karę za złamanie przepisów prawa podczas piątkowego meczu piłkarskiego.
  Do zatrzymania 20-letniego bytomianina doszło w piątek po południu podczas meczu rozgrywanego na stadionie przy ul. Olimpijskiej pomiędzy Polonią Bytom i Górnikiem Zabrze. Młodzieniec wcześniej próbował wejść na teren obiektu przez bramę, jednak z uwagi na to, że był pijany, pracownicy służby porządkowej nie wpuścili go. Wówczas 20-latek wdrapał się na ogrodzenie i w ten sposób przedostał się na stadion. Chwilę później został zatrzymany i przekazany policjantom, którzy doprowadzili go do wytrzeźwienia. Wczoraj, w trybie przyspieszonym jego sprawą zajął się bytomski sąd, który skazał go na 2000 złotych grzywny i zarządził 2-letni zakaz udziału w meczach Polonii Bytom.

  Podczas tego samego meczu, zatrzymano 15-letnią dziewczynę i o dwa lata starszego chłopaka, którzy również wtargnęli na stadion przeskakując przez płot. Sprawę nieletniej dziewczyny rozpatrzy sędzia rodzinny, natomiast 17-latkowi grozi słona grzywna i "zakaz stadionowy".

  Nie obyło się też bez mandatów. Policjanci ukarali 30 sprawców wykroczeń, którzy dopuścili się picia alkoholu w miejscu publicznym, zanieczyszczenia terenu przy stadionie, umieszczenia afiszu bez zgody zarządcy stadionu i podanie nieprawdziwych danych podczas legitymowania. Kolejne trzy osoby za picie piwa na ulicy odpowiedzą przed sądem. Dwie z nich były pijane i najpierw musiały wytrzeźwieć w izbie wytrzeźwień.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tępić chwasty!

   Mr. Normalny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Tępić chwasty!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama