Ile zarobił Twój prezydent? Zajrzeliśmy im do kieszeni cz.2

  Ile zarobił Twój prezydent? Zajrzeliśmy im do kieszeni cz.2

  A. Pustułka, M. Wroński

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ile zarobił Twój prezydent? Zajrzeliśmy im do kieszeni cz.2

  ©cohdra/morguefile.com

  Chcesz wiedzieć, ile odłożył na koncie Twój prezydent? W jakim domu mieszka, jak go wycenił oraz jakim samochodem jeździ? Sprawdź to na naszych łamach.
  Ile zarobił Twój prezydent? Zajrzeliśmy im do kieszeni cz.2

  ©cohdra/morguefile.com

  Przed tygodniem rozpoczęliśmy publikację oświadczeń majątkowych, złożonych przez prezydentów miast naszego regionu. Zajrzeliśmy do kieszeni m.in. Piotra Uszoka, Jacka Krywulta, Adama Fudalego czy Krzysztofa Matyjaszczyka. Dziś kolej na ujawnienie majątku Zbigniewa Frankiewicza (Gliwice), Andrzeja Kotali (Chorzów), Pawła Silberta (Jaworzno), Mieczysława Kiecy (Wodzisław Śląski), Małgorzaty Mańki-Szulik (Zabrze) czy Andrzeja Dziuby (Tychy).

  Średnio zarabiają rocznie ok. 150 tysięcy złotych. Mają wyjątkowo tanie domy i dość leciwe samochody. Chętnie inwestują w ziemię.

  Oszczędni z umiarem, zwłaszcza w złotówkach. A poza tym kochają swoje żony, które czynią współwłaścicielkami swoich majątków. Tak w skrócie można scharakteryzować prezydentów miast województwa śląskiego.

  Przed tygodniem rozpoczęliśmy zaglądanie do kieszeni czołowym samorządowcom regionu. W majątkowej czołówce znaleźli się wówczas m.in. prezydent Bielska Jacek Krywult i nowy prezydent Częstochowy, były poseł Krzysztof Matyjaszczyk. Obaj jednak swe urzędy zajęli jako ludzie majętni.

  Niemało zgromadził też prezydent Katowic Piotr Uszok oraz Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza. Większość prezydentów miast naszego regionu to starzy wyjadacze i dlatego zasobność ich portfela nie dziwi.

  Na razie na miejscu ostatnim pod względem zamożności znajduje się nowo wybrana prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic. Podliczymy ją pod koniec kadencji. Dziś kolejna porcja majątkowej lustracji włodarzy miast województwa.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Lepianka pani Mańka

   Jorguś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 49 / 39

   Coś mi się wydaje, że pani Mańka-Szulik mieszka w lepiance na krawędzi katastrofy. To pokolenie nie nauczyło się jeszcze pisać prawdy o swoim majątku, vide pan Fudali z Rybnika. Gratulacje dla...rozwiń całość

   Coś mi się wydaje, że pani Mańka-Szulik mieszka w lepiance na krawędzi katastrofy. To pokolenie nie nauczyło się jeszcze pisać prawdy o swoim majątku, vide pan Fudali z Rybnika. Gratulacje dla panów Silberta, Sochy, Kotali, dziuby i Frankiewicza. Przynajmniej oni nie wstydzą się tego co mają. Pozdrawiam Jorguśzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama