Ważne
  Myślicie, że to koniec utrudnień na Rybnickich drogach?

  Myślicie, że to koniec utrudnień na Rybnickich drogach?

  Jacek Bombor

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Myślicie, że to koniec utrudnień na Rybnickich drogach?
  Ten tydzień da się mocno we znaki kierowcom regionu. W miniony czwartek zaledwie zamknięto dla ruchu Rondo Wodzisławskie, co skomplikowało wjazd do centrum, a dzisiaj "pomarańczowi" pojawią się także w innych miejscach.
  Myślicie, że to koniec utrudnień na Rybnickich drogach?
  Do 31 sierpnia w związku z budową sieci kanalizacji zamknięty będzie pas ulicy Krzyżowej.
  - Prace będą prowadzone etapami, począwszy od ulicy Reymonta w kierunku ulicy Obwiednia Południowa - wyjaśnia Lucyna Tyl, rzecznik Urzędu Miasta w Rybniku.

  W innym rejonie miasta - przy ulicy Niepodległości rozpoczną się prace na odcinku około 600 metrów, więc będzie wprowadzony ruch wahadłowy z wykorzystaniem sygnalizacji świetlnej.

  - Utrudnień należy się spodziewać do połowy lipca - wyjaśnia Lucyna Tyl.

  Natomiast od jutra do czwartku kłopoty nie ominą nas na skrzyżowaniu ulic Gliwicka-Wielopolska-Lipowa, przy drodze krajowej nr 78. Prace remontowe na skrzyżowaniu prowadzone będą na wydzielonych pasach.

  NAJNOWSZE INFORMACJE Z DRÓG WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

  I choć wszędzie drogowcy postawili znaki z objazdami, już na mieście w kilku miejscach obserwujemy chaos. Tak jest przy zamkniętym Rondzie Wodzisławskim. Zaniepokojeni kierowcy zgłosili nam, że kierowcy jadący od strony Wodzisławia skracają sobie drogę i wjeżdżają na stację Łukoil, a stamtąd docentrum.

  - Setki samochodów mijają się na stacji paliw, czy to bezpieczne? - mówił nam Michał, kierowca białego forda. Policjanci z Rybnika obiecali nam, że wyślą na miejsce patrol. - Nie mieliśmy sygnałów od obsługi stacji, ale zbadamy sprawę - mówi Aleksandra Nowara, rzecznik rybnickiej policji.

  Objazdy przy remoncie skrzyżowania Gliwicka-Wielopolska-Lipowa:
  - do Katowic, Żor: ulicą Gliwicką (DK 78) przez Rondo Europejskie, ulicą Obwiednia Północna (łącznik) przez rondo do ulicy Wielopolskiej,
  - Objazd 78 do Gliwic: ul. Lipową, ulicą Gliwicką (DK 78) przez Rondo Europejskie, ulicą Obwiednia Północna (łącznik) przez Rondo Wielopolskie, ul. Wielopolską do ul. Gliwickiej.
  - Na czas robót istniejący przystanek autobusowy zlokalizowany przy ulicy Gliwickiej zostanie przeniesiony na ul. Wielopolską (przed skrzyżowaniem z ul. Strąkowską).
  Objazdy przy remoncie Ronda Wodzisławskiego:
  - do Gliwic: ulicą Wodzisław-ską (DK 78) przez Rondo Płn. Irlandzkie, ulicą Obwiednia Po-łudniowa przez Rondo Lievin, ul. Raciborską, do ul. Kotucza.
  - do Chałupek - ul. Kotucza, Raciborską, przez Rondo Lievin, ul. Obwiednia Południowa przez Rondo Płn. Irlandzkie do Wodzisławskiej.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama