Ważne
  Milówka: Arena do corridy zrobiona,...

  Milówka: Arena do corridy zrobiona, ale ekolodzy już protestują

  Łukasz Gardas

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ekologom nie podoba się pomysł organizowania w Milówce na Żywiecczyźnie corridy, czyli walki byków. O takim projekcie poinformowaliśmy jako pierwsi niecałe dwa tygodnie temu (4 maja).
  Do milowieckiego przysiółka Prusów już niebawem ma przyjechać z Hiszpanii tir z dwoma kilkumiesięcznymi bykami. Przekazało je za darmo hiszpańskie Ministerstwo Rolnictwa. Zastrzegło jednak, że zwierzęta nie mogą zostać zabite.

  Gdy o projekcie powstania corridy dowiedzieli się ekolodzy, zaczęli protestować. - Docierają do mnie sygnały, że mój pomysł bardzo się im nie spodobał - mówi Grzegorz Śleziak, który tworzy corridę. Dodaje, że dziwi go takie podejście, bo corrida w Milówce ma być bezkrwawa, a transport ma się odbywać zgodnie z unijnymi wymogami.

  - Właśnie dostałem wszystkie potrzebne pozwolenia od powiatowego lekarza weterynarii - przekonuje "Dziennik Zachodni" Grzegorz Śleziak. Zapewnia również, że wszystko odbywa się bez naruszenia prawa oraz z zachowaniem najwyższych standardów, w tym także dotyczących ochrony zwierząt.

  Zupełnie innego zdania są ekolodzy. - Złożyliśmy doniesienie do żywieckiej prokuratury o możliwości popełnienia wykroczenia - informuje Jacek Bożek, szef ekologicznego stowarzyszenia Klub Gaja w Wilkowicach.

  Ekolodzy uważają, że pomysłodawca corridy próbuje właśnie naruszyć ustawę o ochronie zwierząt.

  - Jest w niej zapis, że organizowanie walk zwierząt, niezależnie czy są krwawe, czy nie, to złamanie prawa - dodaje. Bożek zaznacza, że głównemu lekarzowi weterynarii nie został przedstawiony też wymagany plan pokazów. - Także pod względem edukacyjnym jest to zupełne nieporozumienie - przekonuje Bożek.

  Pokazy mają ruszyć w czerwcu. - Próbuję jeszcze znaleźć sponsorów, którzy pomogliby mi w pokryciu kosztów transportu zwierząt. Potrzeba na to aż ok. 20 tys. zł, na co mnie nie stać - tłumaczy Śleziak.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zenujący efekt

   wawrzyn (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 13

   W filmie"Sami swoi" Pawlak pomalował świnię, żeby wyglądała jak dzik. i tak też zrobił śleziak. Byłem i widział to wczoraj kompletna ŻENADA,: całe to przedstawienie dla dzieci (jego synowie robili...rozwiń całość

   W filmie"Sami swoi" Pawlak pomalował świnię, żeby wyglądała jak dzik. i tak też zrobił śleziak. Byłem i widział to wczoraj kompletna ŻENADA,: całe to przedstawienie dla dzieci (jego synowie robili za byka i torreadora) i ten leśny gród.
   kto się wybiera do milówki to odradzam, wieś bez atrakcji zabita dechami!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oświadczenie

   kozee (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 19

   http://komiteto.blogspot.com/

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oświadczenie

   VegeOn (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 14

   http://www.vegeon.bo.pl/

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama