Śląskie: Studia 2011/2012 [REKRUTACJA, NOWE KIERUNKI]

  Śląskie: Studia 2011/2012 [REKRUTACJA, NOWE KIERUNKI]

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Śląskie: Studia 2011/2012 [REKRUTACJA, NOWE KIERUNKI]

  ©arc.

  Zbliża się rok akademicki 2011/2012. Zobacz, jakie kierunki oferują uczelnie wyższe w województwie śląskim i gdzie trwa rekrutacja.
  Śląskie: Studia 2011/2012 [REKRUTACJA, NOWE KIERUNKI]

  ©arc.

  Studia to klucz do kariery. Wiedzą o tym nie tylko tegoroczni maturzyści - nierzadko na studia decydują się osoby, które chcą podnieść swoje kwalifikacje, a przez to zwiększyć swoją konkurencyjnosć na rynku pracy, czy po prostu poszerzyć horyzonty.


  Uniwersytet Śląski chce być jak politechnika?  Uniwersytet Śląski tworzy 12 wydziałów oraz jednostki ogólnouczelniane, na których kształci się blisko 40 tys.
  studentów i doktorantów z kraju i zagranicy. Uczelnia zapewnia kandydatom możliwość wyboru spośród 45 kierunków i blisko 130 specjalności na studiach: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.

  W roku akademickim 2011/2012 UŚ otworzy trzy nowe kierunki, które do tej pory studentom kojarzyły się raczej z politechniką. To: mechatronika, fizyka techniczna i technologia chemiczna.

  Będą to studia pierwszego stopnia, inżynierskie. W ich ramach można będzie studiować na specjalizacjach takich jak: projektowanie wspomagane komputerowo, energetyka jądrowa, czy zielona chemia i czyste technologie.

  Na studia kandydaci mogą rejestrować się od 5 maja 2011 r. Podczas rejestracji w systemie każdy kandydat otrzymuje indywidualny numer rachunku, na który wnosi opłatę rekrutacyjną.W zależności od liczby wybranych kierunków/specjalności system, nalicza odpowiednią wysokość opłaty rekrutacyjnej, która zwykle wynosi 70 zł. Opłata ta wzrasta do 150 zł w przypadku kierunków, na których postępowanie kwalifikacyjne obejmuje sprawdziany uzdolnień artystycznych.

  Olimpijczycy płacą mniej - 30 zł za jeden wybrany kierunek studiów, na którym tytuł laureata lub finalisty olimpiad stopnia centralnego zwalnia z postępowania kwalifikacyjnego.

  Studia to nie tylko sama nauka, ale też tzw. życie studenckie. UŚ jest niekwestionowanym liderem regionu pod kątem aktywności kół naukowych. Co roku wiosną odbywa się Studencki Festiwal Naukowy, organizowany właśnie przez studentów, w maju są Juwenalia, Cieszynalia, Juwenalia Zagłębiowskie.

  Uniwersytet Śląski dba także o zakwaterowanie swoich studentów. Akademiki w Katowicach dysponują ponad 1300 miejscami, w Cieszynie i w Sosnowcu łącznie miejsc jest 1460. Razem z pokojami gościnnymi i domami asystenta, liczba miejsc noclegowych dla studentów UŚ wynosi prawie 3000.
  1 3 4 5 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama