Katowice: Rusza akcja Rondo Sztuki "TAKK! - Prezydencja...

  Katowice: Rusza akcja Rondo Sztuki "TAKK! - Prezydencja 2011"

  Wioleta Niziołek/Echo Miasta

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Crystal Fighters zagrają po raz pierwszy w Polsce

  Crystal Fighters zagrają po raz pierwszy w Polsce ©materiały prasowe

  Koncert Crystal Fighters na ulicy Mariackiej to wstęp do tego, co czeka nas od lipca w Katowicach.
  Crystal Fighters zagrają po raz pierwszy w Polsce

  Crystal Fighters zagrają po raz pierwszy w Polsce ©materiały prasowe

  NAJNOWSZE INFORMACJE KULTURALNE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

  Katowice należą do dziewięciu polskich miast, które w czasie polskiego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej będą realizowały specjalny program kulturalny, ale każde na swój autorski sposób. Projekt katowickiej galerii Rondo Sztuki TAKK! - Prezydencja 2011 to tymczasowy, interdyscyplinarny i interaktywny klub kulturalny, który przez pięć letnich tygodni (od 29 lipca do 2 września) zagości w galerii i przestrzeni miasta. - Katowice mają się pokazać jako miasto, które żyje kulturą.

  Politykę zostawiamy na boku - mówi Adrian Chorębała, koordynator projektu. Zaproszeni zostali artyści z regionu i zagraniczni, którzy mogą wnieść świeżą perspektywę w patrzenie na Katowice. Efekty ich pracy mają być widoczne w mieście i pozostać w nim po zakończeniu akcji. Matylda Sałajewska zaprojektuje miejskie siedziska, Wzorro Design zajmie się rewitalizacją podwórek, Kokoło namaluje fluorescencyjne murale, a polscy i holenderscy artyści pokażą, jak zmienić katowickie kamienice w "oddychające budynki". Będą też food design, moda, komiks. - To nie ma być sztuka dla sztuki. Mamy nadzieję, że zmienimy Katowice i sposób patrzenia na nie, jako na miasto przyjazne ludziom - ocenia Chorębała.

  Działania artystów będą prezentowane w czasie serii koncertów. W sobotę pierwszy z nich, na razie promujący Tymczasową Akcję Kulturalną Katowice. Zagrają: gwiazda tegorocznego Heineken Open'er Festivalu - Crystal Fighters (wybuchowa mieszanka drum'n'basu, elektro punku i baskijskiego folku), poprzedzona obiecującym polskim duetem electro - Rubber Dots. Początek koncertu o godz. 19.

  Przy okazji będzie się można zapisać na warsztaty, które ruszą od lipca w ramach TAKK i wziąć udział w targach wolontariatu. W programie jest m.in. pokaz filmów modowych, zapowiadających artystów, którzy pojawią się na imprezie towarzyszącej Prezydencji (27-28.08, Rondo Sztuki). Tego dnia magazyn Ultramaryna świętuje też na ulicy Mariackiej swoje 10. urodziny. Koncert odbędzie się gościnnie w ramach cyklu Lajera na Mariackiej, który Echo Miasta objęło swoim patronatem. Organizatorzy spodziewają się nawet 6 tys. widzów.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama