Małżeństwo z Rudy Śląskiej dostaje podwójne faktury i...

  Małżeństwo z Rudy Śląskiej dostaje podwójne faktury i rachunki

  Monika Krężel

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Lidia i Norbert Szymik mieszkają w niewielkim bloku w Rudzie Śl. - Sąd ustanowił mnie kuratorem żony z powodu jej częściowego ubezwłasnowolnienia - mówi pan Norbert. - Moja historia pewnie nie będzie dziwna dla osób opiekujących się niepełnosprawnymi, a pozostali czytelnicy zdziwią się, jak dziwne są przepisy.
  Od tylu książeczek aż głowa boli - mówi Norbert Szymik

  Od tylu książeczek aż głowa boli - mówi Norbert Szymik ©Marzena Bugała

  Małżeństwo przeżyło ze sobą ponad 50 lat. Pani Lidia jest niewidoma, przeszła operację neurologiczną. We wrześniu 2007 roku Norbert Szymik złożył wniosek o wykup mieszkania na własność. Lokal był wtedy komunalny.

  - Do dokumentów, które zaniosłem do Urzędu Miejskiego dołączyłem też postanowienie sądu o ustanowieniu mnie kuratorem żony - opowiada nasz Czytelnik. - Urzędniczka skonsultowała się z szefem i powiedziała mi, że do pół roku otrzymam wiadomość - dodaje.

  Minęło siedem miesięcy, pan Norbert stawił się w urzędzie chcąc się dowiedzieć, jakie są losy wniosku. Usłyszał, że musi poczekać. - I dopiero w maju 2008 roku powiedziano mi, że z powodu tego, że moja żona jest częściowo ubezwłasnowolniona, muszę dostarczyć jeszcze sądowe wyrażenie zgody o nabycie na własność lokalu. Czy prawnicy z Urzędu Miejskiego potrzebowali aż dziewięciu miesięcy, żeby mnie o tym poinformować? - pyta.

  Norbert Szymik natychmiast udał się do sądu. - W sądzie, jak to w sądzie gładko nie poszło, bo sędzia musiał się zapoznać z procedurą. W sumie sprawa przeciągnęła się do kolejnych siedmiu miesięcy. W końcu dostarczyłem do Urzędu Miejskiego wymagany dokument. W czerwcu 2009 roku przeprowadzono operat szacunkowy mieszkania, a po kilku miesiącach podpisany został akt notarialny - wspomina nasz Czytelnik. - To wszystko trwało kilkanaście miesięcy dłużej niż normalnie. Co więcej, w tym czasie podrożały też mieszkania. W rezultacie zapłaciłem około 2 tys. zł więcej niż moi sąsiedzi.

  Prawdziwe problemy miały jednak dopiero nadejść. - Sąd chciał zabezpieczyć moją żonę na przyszłość. Zawarliśmy więc umowę notarialną o rozdzielności majątkowej z prawem do 50 proc. udziału w nabytym mieszkaniu - tłumaczy pan Norbert.

  Bardzo się zdziwił, gdy w ślad za tą decyzją otrzymał z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej po dwie książki opłat za koszty remontu oraz po dwie za pozostałe obciążenia. - A przecież prowadzimy wspólne gospodarstwo - denerwuje się. - Gdy szedłem na pocztę, to musiałem robić podwójne opłaty manipulacyjne.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To jest chore !

   Staśka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 10

   To robienie sztucznych problemów !!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama