Górnicza Solidarność szuka nowego lidera

  Górnicza Solidarność szuka nowego lidera

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Górnicza Solidarność szuka nowego lidera

  ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Kto zorganizuje najgłośniejszą manifestację w stolicy? Oczywiście związkowcy z górniczej Solidarności. Dlatego wybór szefa tej wyjątkowo aktywnej grupy będzie miał wielki wpływ na styl działania związku.
  Górnicza Solidarność szuka nowego lidera

  ©Arkadiusz Ławrywianiec

  NAJNOWSZE INFORMACJE Z KOPALŃ I SPÓŁEK WĘGLOWYCH

  Solidarność szykuje się właśnie do wyborów. Godzina zero wybije 21 czerwca. Doświadczenie i przykłady uczą, że tak naprawdę to wybór szarej eminencji związku, jednej z najbardziej wpływowych osób. Np. były przewodniczący górniczej S Henryk Nakonieczny jest prawą ręką przewodniczącego związku Piotra Dudy.


  Na razie kandydat jest jeden. To Jarosław Grzesik, przewodniczący Solidarnośći w Kompanii Węglowej. Dziś uskrzydla go podpisane właśnie porozumienie z zarządem, które daje pracownikom podwyżkę wynagrodzeń średnio o 4 procent.

  Ale innym pistoletom związkowym też nie brakuje ambicji. Pytanie jednak, czy się ujawnią i zmierzą z Grzesikiem, który cieszy się sympatią nowego szefa regionalnej S Dominika Kolorza?

  Zanim Kolorz został przewodniczącym trząsł górnictwem, a Grzesik był jego zastępcą. Teraz jest więc tzw. kandydatem naturalnym. Poza tym szefuje związkowi w największej górniczej spółce węglowej w Europie.

  Niewątpliwie jednak swoje wpływy będzie chciała też zaznaczyć Solidarność z Jastrzębskiej Spółki Węglowej, której dwa liderzy Sławomir Kozłowski i Roman Brudziński ostro poczynają sobie w niekończących się konfliktach z zarządem spółki, a ponieważ firma zadebiutuje 6 lipca na giełdzie, związkowcy w sposób szczególny będą zabiegać o zabezpieczenie praw pracowników.

  Także Katowicki Holding Węglowy musi zaznaczyć w związku silną personalną obecność. Swoje do powiedzenia ma przewodniczący S w Holdingu Ryszard Baczyński.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama