Ważne
  A1 za darmo: Politycy z regionu pomogą?

  A1 za darmo: Politycy z regionu pomogą?

  Marcin Zasada, Marcin Kasprzyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  A1 za darmo: Politycy z regionu pomogą?

  ©arc.

  Co, w ciągu tygodnia lub dwóch, zrobi Pan, by wywalczyć dla Śląska więcej darmowych autostrad - z tym pytaniem zwróciliśmy się do polityków, którzy poparli naszą akcję "A1 za darmo".
  A1 za darmo: Politycy z regionu pomogą?

  ©arc.

  Gdy rozpoczynaliśmy walkę o darmową autostradę A1 na odcinku od Pyrzowic do granicy w Gorzyczkach, politycy województwa śląskiego podkreślali, że ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka przekona tylko wielku ruch społeczny wokół tej sprawy. Ruch społeczny powstał. Efektem tego są m.in. 44 tysiące podpisów, które w poniedziałek wręczyliśmy ministrowi Grabarczykowi w jego warszawskim gabinecie. Był pod dużym wrażeniem.


  Teraz potrzebny jest stały i silny polityczny nacisk na ministra infrastruktury. Dlatego Panowie do dzieła, pokażcie, że potraficie skutecznie działać!

  Sprzymierzeńców naszej akcji jest coraz więcej. Wczoraj ideę darmowch obwodnic miast poparł Janusz Piechociński (PSL), wiceszef sejmowej komisji infrastruktury. Poseł Witold Klepacz (SLD) z Sosnowca chce specjalnego posiedzenia tej komisji, by podyskutować tylko o tej sprawie. Poseł Grzegorz Janik (PiS) z Rybnika jest po rozmowie z szefem swojego klubu, który przygotowuje apel do premiera. Czekamy jeszcze na mocniejszy głos posłów śląskiej Platformy z jej szefem Tomaszem Tomczykiewiczem na czele. Wczoraj nie udało się z nim skontaktować. Ale liczymy na odzew. Takie dwutygodniowe plany konkretnych działań będziemy przygotowywać częściej.

  Oczywiście za tydzień lub dwa poinformujemy co politykom udało się zdziałać.
  Naszą akcję popierają też śląskie media: Telewizja Silesia, Radio Katowice, Tygodnik Regionalny Nowiny.


  Henryk Siedlaczek, poseł PO z Raciborza. Zamierzam nadal uczestniczyć w debacie na ten temat. Czekam na odpowiedź ministerstwa na moją interpelację. Przygotowuję też wystąpienie w tej sprawie na najbliższe posiedzenie Sejmu.

  Bolesław Piecha, poseł PiS z Rybnika. Przede wszystkim trzymam z wami sztamę w tej akcji. Nacisk mediów na polityków ma największą siłę. Oprócz tego będę dbał o odpowiednią atmosferę nacisku w parlamencie za pomocą zapytań i interpelacji poselskich.

  Krzysztof Gadowski, poseł PO z Jastrzębia. Przy najbliższej okazji przypomnę ministrowi Grabarczykowi o akcji autostradowej i podpisach mieszkańców, które udało się zebrać. Zapytam, kiedy możemy spodziewać się decyzji w tej sprawie.

  Grzegorz Janik, poseł PiS z Rybnika. Jestem po rozmowie z szefem klubu PiS, Mariuszem Błaszczakiem i na najbliższym posiedzeniu Sejmu nasz klub wystąpi ze wspólnym zapytaniem w tej sprawie do ministra. Przygotowujemy też wspólny apel do premiera.

  Witold Klepacz, poseł SLD z Sosnowca. Ponieważ wciąż nie poznaliśmy oficjalnego stanowiska ministra Grabarczyka, na najbliższym posiedzeniu Sejmu chcemy zwołać specjalne posiedzenie komisji infrastruktury, w której zasiadam. Wystąpimy też o stanowisko rządu.

  Adam Matusiewicz, marszałek województwa. Będę utrzymywać stałą, pozytywistyczną presję na posłów, którzy mają bliski kontakt z działaniami ministerstwa. Akcja społeczna została przeprowadzona na wielką skalę, z nadzieją czekamy na jej efekty.

  Zygmunt Łukaszczyk, wojewoda śląski. Jestem w tej kwestii na bieżąco, dziś będę orientował się o postępach w konsultacjach społecznych poprzedzających wejście projektu na posiedzenie rządu. Minister zna nasze argumenty, czekamy na ich rozpatrzenie.

  Marek Krząkała, poseł PO z Rybnika. Ponowię pismo do ministra Grabarczyka, w którym proszę o jednoznaczne odniesienie się do tej kwestii. W całej tej sytuacji brakuje mi stanowiska ministra, więc chciałbym zaapelować do nie-go o jasne reguły gry.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama