Uniknęliśmy kompromitacji, ale my potrzebujemy punktów

Arkadiusz Ławrywianiec
Z Robertem Cahą, strzelcem dwóch bramek dla Odry, rozmawia Leszek Jaźwiecki

Mecz rozpoczął się dla was obiecująco - po kilku minutach prowadziliście z liderem. Potem jednak nastąpiła katastrofa. Przestraszyliście się, że możecie wygrać z liderem?
W pierwszej lidze każdy może wygrać z każdym. Nas też było stać na pokonanie drużyny z Łodzi. Dobrze rozpoczęliśmy, ale potem popełniliśmy katastrofalne błędy w obronie. To one zadecydowały o naszej porażce. Z taką grą, zwłaszcza w obronie, trudno myśleć o zdobywaniu punktów.

Do przerwy przegrywaliście z ŁKS 1:5 i zanosiło się na pogrom. Trener próbował w szatni was jeszcze w jakiś sposób mobilizować?
Trudno o mobilizację przy takim wyniku. Powiedzieliśmy sobie jedynie, że nie możemy już więcej tracić takich bramek. Udało się i nawet strzeliliśmy jeszcze dwa gole. Mała to satysfakcja, bo rywale zdobyli komplet punktów.

Pan może mieć nieco większą satysfakcję, strzelił pan przecież dwie bramki.
Gdyby te bramki przyniosły nam zwycięstwo radość na pewno byłaby większa. Chętnie zamieniłbym te bramki na punkty. Nawet na jeden.

Oba rzuty karne wykonał pan perfekcyjnie. Bramkarz ŁKS nie miał kompletnie szans.
Akurat dobrze się czuję w tym elemencie, nie odczuwam większego stresu. Może dlatego, że długo trenowałem strzelanie jedenastek.