FINAŁ Francja Serbia 3:0 NA ŻYWO, RELACJA LIVE, TRANSMISJA TV Siatkówka na żywo

Andrzej Czekaj
Francja - Serbia w finale Final6 Ligi Światowej
Francja - Serbia w finale Final6 Ligi Światowej Leo Correa
Francja Serbia 3:0 NA ŻYWO + TRANSMISJA ONLINE, RELACJA LIVE W wielkim finale tegorocznej edycji Ligi Światowej Serbia zagrała z Francją. Serbowie oraz Francuzi do wielkiego finału awansowali pokonując po dramatycznych pojedynkach odpowiednio reprezentację USA i Polski. Ani przez chwilę sukces Francji nie był zagrożony.

Serbia - Francja TRANSMISJA LIVE + RELACJA ONLINE

Serbia – Francja – to właśnie ten mecz wyłoni zwycięzcę tegorocznej edycji Ligi Światowej.

Przed rozpoczęciem turnieju finałowego w Rio de Janeiro wielu siatkarskich ekspertów inaczej typowało obsadę tegorocznego finału. W ich opinii faworytami do gry o złoto byli obrońcy tytułu sprzed roku – Amerykanie oraz Polacy.

ZOBACZ KONIECZNIE MECZ O 3 MIEJSCE
FINAL 6 LIGI ŚWIATOWEJ

MECZ POLSKA - USA NA ŻYWO STREAM ONLINE + TRANSMISJA

Finał Serbia Francja to spotre zaskoczenie. Specjaliści raczej nie wskazywali na te drużyny, jakoby miały zagrać w finale Ligi Światowej. Finał Francja - Serbia może być bardzo ciekawy i z pewnością kibice z radością go będa obserwować. Wcześniej w roli faworytów występowali przecież siatkarze z USA, Polski lub Włoch.

FINAŁ FINAL 6 BEZ POLAKÓW

Nie zapominano także o gospodarzach turnieju – Brazylijczykach, którzy marzyli o triumfie w tych elitarnych rozgrywkach. Gdzie mieli tego dokonać jak nie w swoim kraju. Niestety pierwsi z marzeniami o złocie pożegnali się Canarinhos, którzy rywalizację w turnieju Final Six zakończyli już na fazie grupowej. Na tym samym etapie rywalizację na brazylijskich parkietach zakończyli Włosi. Sporym zaskoczeniem w tej fazie turnieju była dobra postawa odradzającej się pod wodzą Nikoli Grbicia Serbii.

FINAŁ FINAL6 LIGI ŚWIATOWEJ
Do najlepszej czwórki turnieju awansowały więc reprezentacje Stanów Zjednoczonych, Polski, Serbii i Francji. Brazylijski turniej przyzwyczaił kibiców, że padały na nim zaskakujące rozstrzygnięcia. Mało kto bowiem przypuszczał, że Serbowie – walczący o awans do półfinału tej imprezy niemal do ostatniej chwili będą w stanie nawiązać walkę z triumfatorami poprzedniej edycji Ligi Światowej. Serbowie w pierwszych dwóch setach pojedynku z Amerykanami wyglądali jakby to oni zdobyli złoto przed rokiem we Florencji, a nie zespół USA. Podopieczni Nikoli Grbicia całkowicie zdominowali rywala nie pozwalając mu na zbyt wiele. Amerykanie po mistrzowsku wrócili jednak do gry, broniąc najpierw piłkę meczową Serbów w trzecim secie, a następnie wygrywając partię kolejną. O awansie do wielkiego finału miał zadecydować tie – break. W nim ponownie odrodzili się siatkarze z Bałkanów i to oni zagrają w niedzielnym finale Ligi Światowej.

Do wyłonienia drugiego finalisty także potrzebnych było pięć setów. Mecz Polski z Francją również dostarczył wielu emocji. Biało – czerwoni źle weszli w spotkanie z Trójkolorowymi. W pierwszych dwóch partiach Polacy popełniali sporo błędów, zwłaszcza w zagrywce. Do tego skutecznie rozszyfrowywani przez Francuzów zostali polscy atakujący. W efekcie po dwóch partiach to Francja prowadziła 2:0 i była bliska gry w niedzielnym finale. Od trzeciego seta, ku uciesze polskich kibiców biało – czerwoni wrócili do meczu, głównie za sprawą doskonałej gry w obronie Pawła Zatorskiego. Libero polskiej reprezentacji bronił piłki, które wydawały się nie do obrony. Do poziomu Zatorskiego dostosowali się też inni zawodnicy, zwłaszcza Bartosz Kurek i Michał Kubiak. To właśnie dzięki nim Polakom udało się doprowadzić do piątego seta. W nim bitwa rozgorzała na dobre. Zespoły miały świadomość o co toczy się gra. Żadna z ekip nie odpuszczała, rywalizacja toczyła się cios za cios. Ostatecznie ten decydujący o awansie do wielkiego finału punkt zdobyli Francuzi i to oni będą przeciwnikami Serbów w meczu o złoto tegorocznej Ligi Światowej.

Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport.