Kto okaleczył 15-latka z Chorzowa? Kibice się nie przyznają

  Kto okaleczył 15-latka z Chorzowa? Kibice się nie przyznają

  Małgorzata Węgiel

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kibole tym razem niewinni?

  Kibole tym razem niewinni? ©arc./Marzena Bugała

  Chorzowscy policjanci zwalczający przestępczość wśród pseudokibiców, po tygodniu poszukiwań zatrzymali w czwartek 20-letniego katowiczanina, który wraz z kilkoma osobami miał brać udział w pobiciu 20-latka z Chorzowa.
  Kibole tym razem niewinni?

  Kibole tym razem niewinni? ©arc./Marzena Bugała

  W piątek, dwa tygodnie temu, kiedy młody mężczyzna szedł do szkoły po swojego brata, na ul. Bytkowskiej w Chorzowie napadła na niego grupa pseudokibiców. Został pobity i z obrażeniami głowy i twarzy trafił do szpitala. W piątek wobec katowiczanina prokurator zastosował dozór policyjny.

  Tymczasem w Piekarach Śląskich poszukiwania sprawców brutalnego okaleczenia 15-latka dłużą się w nieskończoność. Po wypuszczeniu zatrzymanego w środę niewinnego 20-latka z Piekar, policjanci nie wytypowali kolejnych podejrzanych. Z czego wynikają trudności w odnalezieniu sprawców, którzy w ubiegły wtorek na twarzy niepełnosprawnego chłopca ostrym narzędziem wycięli napisy "HKS" "PS" i "R"?

  - Czasem udaje się dotrzeć do sprawców przestępstwa niezwłocznie, w ciągu kilku dni, czasem poszukiwania trwają latami - mówi funkcjonariusz operacyjny Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich. - Podejrzewamy, że w sprawie okaleczenia Rafała sprawcami są pseudo- kibice, a to jest środowisko hermetyczne. Trudno w nim dotrzeć do sprawców - dodaje.
  Możliwe, że bandyci nie są mieszkańcami Piekar, co dodatkowo komplikuje śledztwo.

  Jak zwykle w takich sprawach policjanci korzystają z pomocy świadków, informatorów, nagrań monitoringu oraz informacji zebranych przez zespoły monitorujące kibiców podczas meczów.

  - Tropami w sprawach przestępstw pseudokibiców zwykle są cechy charakterystyczne sprawców, które pokrzywdzonym udaje się zapamiętać, np. ubiór, widoczne tatuaże i blizny - dodaje oficer kryminalny.
  Koordynatorem poszukiwań trzech zakapturzonych mężczyzn, którzy okaleczyli 15-latka z Piekar Śląskich jest mł. insp. Zbigniew Klimus, zastępca komendanta Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Nad odnalezieniem bandytów pracują policjanci z pionu kryminalnego oraz technicy operacyjni.

  Fani Ruchu Chorzów podkreślają, że to nie oni są sprawcami brutalnego wybryku. Kibicom Górnika Zabrze też nie mieści się w głowie to, co się stało.

  - To niemożliwe, żeby kibic Górnika zaatakował bezbronnego chłopca. To musiał być ktoś spoza Piekar - mówi kibic Górnika.

  Kibice zawiązali tzw. pakt antysprzętowy i zobowiązali się nie używać w bójkach, przy rozwiązywaniu porachunków międzyklubowych, ostrych narzędzi.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Miasto monitorowane

   Piekarzanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

   Przy wjazdach do miasta wiszą tablice: Piekary Śląskie Miasto monitorowane. Ciekawe, czy również w potencjalnie niebezpiecznych miejscach miasto jest monitorowane, skoro na głównej ulicy, na której...rozwiń całość

   Przy wjazdach do miasta wiszą tablice: Piekary Śląskie Miasto monitorowane. Ciekawe, czy również w potencjalnie niebezpiecznych miejscach miasto jest monitorowane, skoro na głównej ulicy, na której okaleczono malca nie było monitoringu.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dymy po meczu-video

   ,,,, (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

   http://www.ultrasonline.com/ref/DemonLBN/

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama