Mieszkańcy zdecydowali: Nie będzie blokady wiślanki koło...

  Mieszkańcy zdecydowali: Nie będzie blokady wiślanki koło Mokate

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Uwaga turyści! Śmiało możecie planować sobotni wypad do Wisły czy Ustronia. Zapowiadana przez mieszkańców Ustronia Nierodzimia blokada popularnej "wiślanki" została zawieszona.
  Mieszkańcy zdecydowali: Nie będzie blokady wiślanki koło Mokate

  ©ARC DZ

  Na spotkaniu w cieszyńskim starostwie przedstawiciele ustrońskiego osiedla, starosta Czesław Gluza i szef Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie Grzegorz Gładysz podpisali porozumienie w tej sprawie.

  - Komendant poinformował nas, że jeśli wyjdziemy na ulicę, zostaniemy sfilmowani, nasze dane ustalone, a do sądu grodzkiego mogą trafić wnioski przeciwko nam - mówi Jolanta Hazuka, mieszkanka Nierodzimia, która brała udział w spotkaniu.

  Ważniejszym argumentem przeciwko blokowaniu wiślanki jednak okazała się przesłana wczoraj do cieszyńskiego starostwa pisemna deklaracja Zbigniewa Tabora, dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich.
  Zapewnia w niej, że zgodnie z zaleceniami marszałka województwa śląskiego inwestycja, jaką jest opracowanie projektu przebudowy skrzyżowania drogi wojewódzkiej 941 z ulicami Skoczowską i Wiejską, po dostarczeniu przez burmistrza Ustronia kompletnej dokumentacji, jest przewidziana do realizacji w 2012 roku.

  - Takiej deklaracji nigdy jeszcze nie było. Jeśli projekt zostanie zatwierdzony, budowa sygnalizacji będzie ujęta w budżecie województwa śląskiego na 2012 rok. Dlatego radziłem mieszkańcom, by uzbroili się w cierpliwość - mówi Czesław Gluza, starosta cieszyński, który podjął się roli mediatora.

  Zapowiedział, że zleci urzędnikom starostwa dokładane zbadanie sprawy. Chodzi o to, dlaczego Zarząd Dróg Wojewódzkich ma stale zastrzeżenia do projektu skrzyżowania, jaki przygotowała firma wynajęta przez miasto Ustroń.

  - Docierają do mnie sprzeczne opinie w tej sprawie - zaznacza.

  NAJNOWSZE WIADOMOŚCI Z DRÓG WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To smutne, epoka Leppera wiecznie żywa.

   kaktusnadłoni (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 43 / 30

   Popieram mieszkańców Ustronia w trosce o własne bezpieczeństwo.

   Ale nie tędy droga. Kierowcy jadący Wiślanką nie są winni, i oni Wam nic nie pomogą, mogą najwyżej Wam współczuć, albo czuć złość...rozwiń całość

   Popieram mieszkańców Ustronia w trosce o własne bezpieczeństwo.

   Ale nie tędy droga. Kierowcy jadący Wiślanką nie są winni, i oni Wam nic nie pomogą, mogą najwyżej Wam współczuć, albo czuć złość do Was że blokujecie im przejazd.
   To jest prymitywne, że jak człowiek zostaje skrzywdzony i nie poradzi sobie z tym, to się mści na innych niewinnych (na żonie, na dzieciach, kopnie psa itp.), zamiast wziąć odpowiedni argument i postawić się temu co go skrzywdził.

   Władze Ustronia utrzymują mieszkańcy tego malowniczego miasta, i te władze łaski nie robią że mają działać zgodnie z wolą mieszkańców.

   Lepiej wyrazić swój bunt blokując drogę niż „potrząsnąć” jakimś sołtysem?

   Nie namawiam nikogo do rękoczynów, urzędnicy są po to by Wam lepiej się żyło, a jak Was nie chcą słuchać to po co biorą wasze pieniądze?
   Pozdrawiam.
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama