Słoneczniki ESK 2016 z Katowic wyrosły w Brukseli! [ZDJĘCIA]

  Słoneczniki ESK 2016 z Katowic wyrosły w Brukseli! [ZDJĘCIA]

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wycieczka gimnazjalistów z Krakowa
  1/14
  przejdź do galerii

  Wycieczka gimnazjalistów z Krakowa ©Justyna Przybytek

  352 słoneczniki z betonu, aluminium i plastiku stoją na placu przed siedzibą Parlamentu Europejskiego w Brukseli. To reklama katowickiej kandydatury do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Zobaczcie zdjęcia.
  352 słoneczniki z betonu, aluminium i plastiku stoją na placu przed siedzibą Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Oglądają je tłumy gapiów, fotografują, kręcą filmy i wzdychają z zachwytu. Gdy spojrzeć na nie z góry, tworzą serce - logo katowickiej kandydatury do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
  To "Sunflower 2016" - instalacja Agaty Norek, którą do Brukseli przywiozło katowickie biuro ESK. Słoneczniki symbolizują starania Katowic o ESK i promują hasło "Katowice. Miasto ogrodów".

  - Jest specyficzna - mówiła o wystawie Mieke. - Ale prezentuje się pięknie, szczególnie z daleka - dodawała. Z bliska słoneczniki, których łodyga zbudowana jest z aluminium, a kwiat - w kształcie katowickiego logo ESK - z plastiku oglądali gimnazjaliści z Krakowa. Grupa 14 i 15-latków jest w trakcie wycieczki objazdowej po krajach Beneluksu. - Nie wiadomo za bardzo o co chodzi - komentował Łukasz. - O miasto ogrodów? W Katowicach powietrze można kroić nożem, ale przynajmniej mieliście Magika - dodawał.

  Informacją o co chodzi z ogrodami, słonecznikami i wystawą służyli pracownicy biura ESK, którzy urzędowali w namiocie rozstawionym na placu przed siedzibą PE. Zapraszali też na oficjalne otwarcie wystawy w środę, którego dokona prezydent Katowic - Piotr Uszok.

  - Zainteresowanie jest bardzo duże. Całkiem różny jest jednak odbiór wystawy tu i w Katowicach. W Katowicach ludzie pytali "po co to", tu mówią "o, jakie to piękne" i nie boją się podejść, dopytać o co chodzi - wyjaśnia Barbara Kaźmierczak z biura ESK.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Powietrze w Katowicach

   domnan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 41 / 42

   "O miasto ogrodów? W Katowicach powietrze można kroić nożem, ale przynajmniej mieliście Magika - dodawał. " Pewnie gość nigdy nie był w Kato... W Katowicach z dużych miast w Polsce jakość powietrza...rozwiń całość

   "O miasto ogrodów? W Katowicach powietrze można kroić nożem, ale przynajmniej mieliście Magika - dodawał. " Pewnie gość nigdy nie był w Kato... W Katowicach z dużych miast w Polsce jakość powietrza jest jedna z lepszych.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama