Ważne
  Policja z Piekar Śl.: Dorwiemy bandytów, którzy okaleczyli...

  Policja z Piekar Śl.: Dorwiemy bandytów, którzy okaleczyli chłopaka

  Małgorzata Węgiel

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Policja z Piekar Śl.: Dorwiemy bandytów, którzy okaleczyli chłopaka

  ©arc.

  Ani taksówkarze, ani mieszkańcy, którzy codziennie ul. Jana Pawła II podążają na targowisko miejskie, ani bileterka z dworca autobusowego na Osiedlu Wieczorka w Piekarach Śląskich nie widzieli trzech zakapturzonych mężczyzn, którzy zaatakowali w ubiegły wtorek niepełnosprawnego 15-latka z Piekar.
  Policja z Piekar Śl.: Dorwiemy bandytów, którzy okaleczyli chłopaka

  ©arc.

  Kryminalni podejrzewają, że napastnicy mogą być związani ze środowiskiem pseudokibiców. Policjanci wciąż poszukują winowajców, którzy na twarzy Rafała wycięli emblematy Ruchu Chorzów, ale po sprawcach ani widu ani słychu. Widocznych efektów nie przyniosło nawet działanie specgrupy.

  - To okropne, że w sprawie nie ma winnych. Śledztwo ciągnie się, a my nadal nie czujemy się bezpiecznie - mówi pani Maria, którą spotkaliśmy na targowisku przy ul. ks. Waculika.

  Śledztwo w sprawie pobicia 15-latka przejęła prokuratura. Do tej pory przesłuchano zaledwie kilku świadków wydarzenia. Po zatrzymaniu 20-latka z Piekar, który okazał się być niewinny, policjanci nie zatrzymali żadnych osób w tej sprawie, ani nie postawili nikomu zarzutów.

  - Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie o pobicie nastolatka - informuje prokurator Artur Bula z piekarskiego Ośrodka Zamiejscowego Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach. Sprawcom okaleczenia grozi do 3 lat więzienia.

  Policjanci z całego województwa mówią, że nie spoczną, póki nie dorwą bandytów.

  Jak byś się zachował, gdybyś był świadkiem bandyckiego napadu?

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama