Ważne
  Komputerowy program KINECT pomaga dzieciom w szpitalach

  Komputerowy program KINECT pomaga dzieciom w szpitalach

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kopią niewidzialną piłkę, wrzucają ją do kosza, ścigają się samochodami albo zbijają kręgle. Mogą nawet uprawiać biegi. I to wszystko bez wychodzenia ze szpitalnej sali! Trzeba przyznać, że gdy patrzy się na nie z boku, to wyglądają trochę dziwnie - skaczą, kucają, podnoszą ręce w geście zwycięstwa, śmieją się do rozpuku.
  Komputerowy program KINECT pomaga dzieciom w szpitalach

  ©Marzena Bugała

  Piotrek, choć z powodu choroby lekarze musieli amputować mu nogę, szaleje aż miło. Widać, że sport to jego żywioł. Mali pacjenci oddziałów onkologicznych korzystają z najnowszych osiągnięć techniki, czyli z technologii KINECT, która pozwala im wejść w wirtualny świat bez trzymania w ręku konsoli do gier. Bo KINECT nie więzi dzieciaków przy stoliku komputerowym, ale zmusza do ruchu, wyjścia z łóżka, pokonania strachów związanych z chorobą. Mają przecież przed sobą niejedną bitwę do wygrania.

  - Gracze widzą siebie na ekranie komputera jako postaci z gry, a każdy wykonany przez nich gest wywołuje identyczną reakcję ich bohatera.
  Tak jakby znaleźli się na stadionie sportowym albo w kręgielni. Mogą grać w pojedynkę, albo jeszcze lepiej parami - uśmiecha się Jolanta Czernicka-Siwecka z Fundacji Iskierka, która postanowiła, że urządzenia z KINECT dostanie każdy z dziecięcych onkologicznych oddziałów w Polsce, w tym wszystkie trzy w naszym województwie.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama