Ważne
  Sosnowiec: Prokuratura zbada wypadek przy Koszalińskiej

  Sosnowiec: Prokuratura zbada wypadek przy Koszalińskiej

  Magdalena Nowacka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W piątek rozpocznie się śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku, do którego doszło w środę po południu na terenie Przedszkola Miejskiego nr 44 przy ulicy Koszalińskiej. W tragicznych okolicznościach zginął tutaj 56-letni pracownik placówki.
  Mężczyzna obcinał gałęzie drzew piłą zębatą. Miał ją przyczepioną do szlifierki. W pewnym momencie mężczyzna stracił równowagę i spadł z drabiny, a piła przecięła mu tętnicę szyjną. Zginął na miejscu. Jak mówi Mirosław Miszuda, prokurator z Prokuratury Rejonowej Północ, także dzisiaj wykonana zostanie sekcja zwłok.

  - Po sekcji będzie przesłuchanie świadków tego tragicznego zdarzenia - mówi prokurator Miszuda. - Na pewno będziemy także sprawdzali, czy mężczyzna przeszedł odpowiednie przeszkolenie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy i czy miał stosowne uprawnienia - dodaje.

  NAJNOWSZE INFORMACJE Z DRÓG WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

  Śledztwo w tej sprawie potrwa co najmniej dwa tygodnie. Sprawie ma się przyjrzeć również Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego. - To oczywiście dyrekcja, jako bezpośredni pracodawca, odpowiada za wszelkie szkolenia pracowników i warunki pracy, w tym także za kwestie sprzętu, który był tu wykorzystany - mówi Grzegorz Dąbrowski, naczelnik Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego.

  - Na pewno jednak ta sytuacja nie pozostanie bez echa. Wydział Edukacji przyjrzy się i skontroluje te kwestie na terenie sosnowieckich przedszkoli. Wiążące będą dla nas wyniki postępowania prokuratorskiego. Na razie wiemy zbyt mało, aby podejmować jakieś konkretne decyzje - dodaje.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nieprawidłowy nr przedszkola

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 40

   Do wypadku doszło w Przedszkolu nr 46 nie zaś w przedszkolu 44

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama