Pora na Industriadę 2011! [ZOBACZ ATRAKCJE]

  Pora na Industriadę 2011! [ZOBACZ ATRAKCJE]

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tego nie możesz ominąć: pięć naszych typów, czyli apetyczne kąski na Industriadę 2011,
  Pora na Industriadę 2011! [ZOBACZ ATRAKCJE]

  ©fot. Mikołaj Suchan

  Chcesz polecieć balonem albo nauczyć się prowadzić lokomotywę? A może raczej wolałbyś opanować sztukę "smyczenia kibla"? Jeśli tak, zarezerwuj sobie wolną sobotę, 11 czerwca. Tego właśnie dnia w 24 miastach całego województwa odbędzie się druga edycja Industriady, czyli święta Szlaku Zabytków Techniki. Z tej okazji w starych kopalniach, halach przemysłowych, na dworcach kolejowych i między familokami zaplanowano około 150 imprez: od koncertów i gier plenerowych począwszy, a na happeningach i pokazach skończywszy. W zabrzańskiej kopalni Guido wystąpi grupa Hey, zaś na katowickim Giszowcu odbędzie się plenerowe przedstawienie opery "Don Pasquale" w wykonaniu artystów z opery w Bytomiu i Ostrawie. Jak przekonuje wicemarszałek województwa Jerzy Gorzelik, impreza w przyszłości może dorównać rozmachem odbywającej się w Zagłębiu Ruhry Extraschicht.

  ZOBACZ CO JUŻ PISALIŚMY O INDUSTRIADZIE. MAMY TEŻ ZDJĘCIA Z POPRZEDNIEJ EDYCJI

  - Przyciąga gości nie tylko z samych Niemiec, ale też z całej Europy. To, co my mamy do zaproponowania, na pewno nie jest gorszym produktem - mówił Gorzelik.

  Na początek trzeba jednak do tego przekonać mieszkańców naszego regionu. W ubiegłym roku podczas Industriady nasze zabytki odwiedziło blisko 29 tysięcy gości. Na to, by w tym roku frekwencja była wyższa, Szlaku Zabytków Techniki urząd marszałkowski wyda ponad 2 miliony złotych. W ramach kampanii promocyjnej odbędzie się m.in. marsz zobotów (maskotek imprezy), w chorzowskim parku stanie olbrzymi labirynt, natomiast Discovery emitować będzie telewizyjne spoty, reklamujące Industriadę. Do przygotowań włączył się też Górnośląski Związek Metropolitalny, który zorganizuje bezpłatny przewóz między 18 uczestniczącymi w imprezie obiektami.

  - Autobusy obsługiwać będą jedną trasę na Śląsku i jedną w Zagłębiu. Centrum przesiadkowe będzie w Katowicach - zapowiada Maciej Grymowicz, dyrektor biura GZM.

  Rozmowa z Adamem Hajdugą, zastępcą dyrektora Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach

  Dlaczego tak późno poznaliśmy program Industriady? Wiele osób ma już pomysł na drugi weekend czerwca.

  Jeszcze w styczniu nie mieliśmy na Industriadę ani grosza. Pieniądze dostaliśmy dopiero w lutym, więc przygotowania zaczęliśmy z opóźnieniem. Kampania promocyjna będzie jednak intensywna, więc liczę, że zdążymy dotrzeć z informacją do mieszkańców regionu.

  Znowu wszystkie imprezy skoncentrowane są jednego dnia. Nie można ich było rozłożyć na cały weekend, dając szansę na odwiedzenie kilku miejsc?

  Lepiej pozostawić uczestników imprezy z drobnym uczuciem niedosytu oraz pewnością, że za rok odbędzie się podobna impreza. Poza tym nie wszystkie obiekty stać na organizację dwudniowej imprezy.

  Kto ma zastąpić nieuczestniczącą w tegorocznej Industriadzie Elektrociepłownię Szombierki?

  Sądzę, że pałeczkę przejęły Katowice. W tym roku będzie się tam naprawdę wiele działo.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama