Zobacz budowę dworca PKP Katowice z platformy i odciśnij...

  Zobacz budowę dworca PKP Katowice z platformy i odciśnij dłoń

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Widok z platformy
  1/5
  przejdź do galerii

  Widok z platformy ©Marzena Bugała

  250 osób do godz. 11. zeskanowało swoje dłonie przy placu Szewczyka. To akcja "Przyłóż rękę do budowy dworca". Dłonie katowiczan, którzy oglądają budowę katowickiego dworca trafią... pod ziemię.
  Wszystkie skany zapisane na specjalnym nośniku trafią do kapsuły czasu, która wraz z kamieniem węgielnym zostanie zakopana w centrum Katowic na placu Szewczyka na budowie nowego dworca kolejowego, galerii handlowej i podziemnego dworca autobusowego.

  Na nośniku zmieści się nawet milion elektronicznych odcisków dłoni.
  Wśród nich będzie między innymi prawa ręka Michała Suchonia z Katowic. - To bardzo fajny pomysł na promocję inwestycji - mówił. Zaraz potem wbiegł po schodach na ustawioną przy pl. Szewczyka 5 platformę widokową.

  JEŚLI NIE MOŻESZ DOSTAĆ SIĘ DO KATOWIC, TUTAJ ZOBACZYSZ JAK WYGLĄDA BUDOWA

  Platforma ma 80 centymetrów wysokości i można z niej oglądać jak przebiega przebudowa. Widok robi wrażenie - zamiast placu Szewczyka katowiczanie widzą wielki dół głęboki na kilka metrów. A będzie jeszcze głębiej, bo aby zmieściły się w nim fundamenty galerii, dworca, podziemne parkingi i ulica Dworcowa, dół musi sięgać prawie 15 metrów w głąb ziemi.

  Chętnych do zaglądania ponad płotem nie brakowało. Wśród nich 50-letni Sławomir Kulawiak z Brynowa. - Do tej pory zaglądałem czasem za płot, tak to widzę pierwszy raz - opowiadał. - To oprócz dworca będzie tu jeszcze galeria handlowa i parkingi podziemne? Człowiek się pogubi w tym wszystkim. Ale i tak nie wiadomo czy to wybudują w terminie - komentował na koniec.

  Termin dla budowy dworca to maj 2012. Galeria handlowa ma być gotowa w 2013 r. Inwestycja to wspólne przedsięwzięcie PKP i Neinver Polska, oszacowana na ok. 1 mld zł.

  Platforma widokowa oraz stanowiska do skanowania dłoni będą przy pl. Szewczyka do godz. 18.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama