Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich [ZDJĘCIA]

  Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich [ZDJĘCIA]

  Małgorzata Węgiel

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich [ZDJĘCIA]
  1/18
  przejdź do galerii

  ©Arkadiusz Gola

  Kilkadziesiąt tysięcy mężczyzn z całego regionu przybywa dziś do Piekar Śląskich, by złożyć pokłon u stóp Piekarskiej Panienki. Tegoroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców odbędzie się pod hasłem "W komunii z Bogiem"
  Uroczystości pielgrzymkowe rozpoczęły się o 8.30 godziną różańcową na szczycie Kalwarii. O godz. 9.30 na wzgórze przybyli biskupi z obrazem Matki Boskiej Piekarskiej.

  Mszy świętej przewodniczył będzie prymas Polski - ks. abp Józef Kowalczyk, a homilię wygłosi ks. bp Andrzej Czaja z Opola. Młodzieńcy wezmą udział w spotkaniu w obecności Krzyża Papieskiego na szczycie Kalwarii o godz. 14. Godzinę później nabożeństwo majowe i procesja z obrazem Matki Boskiej Piekarskiej do Bazyliki zakończą pielgrzymkę.


  WIELKA GALERIA ZDJĘĆ Z TEGOROCZNEJ PIELGRZYMKI MĘŻCZYZN DO PIEKAR

  W centrum Piekar wystąpią utrudnienia komunikacyjne. Z ruchu będzie wyłączona główna arteria miasta - ul. Bytomska od skrzyżowania z ul. Papieża Jana Pawła II do ul. gen. Ziętka. By zminimalizować utrudnienia na wlocie do Piekar z drogi wojewódzkiej 911 od Katowic, policjanci kierować będą samochody objazdem ulicami Miarki, Pod Lipami i Papieża Jana Pawła II. Piesi pielgrzymi, którzy przybędą z kierunku Katowic, będą skierowani na chodnik aż do ul. Nowogranicznej.

  Potem ze względu na budowę wiaduktu poruszać się będą jezdnią ul. Bytomskiej. W rejonie ul. Oświęcimskiej pielgrzymi będą mogli przejść wytyczonym pasem przez plac budowy autostrady A1.
  W ubiegłym roku w pielgrzymce mężczyzn i młodzieńców w Piekarach wzięło udział około 100 tys. osób, w tym m.in. Jarosław Kaczyński.

  Gdzie zaparkują pielgrzymi?  Nie zostawiaj samochodu byle gdzie, bo Ci go odholują. Parkingi dla autokarów zorganizowane będą pod Kopcem Wyzwolenia, przy ul. gen. Ziętka w rejonie Zakładu Górniczego Piekary i przy ul. Pod Lipami.

  Kierowcy mogą zostawiać swoje samochody osobowe na uliczkach dojazdowych do ul. Bytomskiej w rejonie osiedla Piotra Skargi oraz osiedla Wyzwolenia.

  Policjanci apelują do wszystkich kierowców o przestrzeganie zakazów zatrzymywania się i postoju - w przypadku pozostawienia pojazdu w miejscu, w którym będzie on utrudniał ruch, samochód zostanie odholowany na parking strzeżony na koszt właściciela. W rejonie newralgicznych skrzyżowań ruchem kierować będą policjanci. Największe zagęszczenie ruchu wystąpi w Piekarach w godz. od 6.30 do 9 i od 14 do 17.30.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ołtarze inaczej?!

   Zbigniew (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 108 / 106

   Też byłem na pielgrzymce, ale moim jedynym celem było zaliczenie jak najwięcej ''ołtarzy piwnych'', innymi słowy-ogródków piwnych. NA ZDROWIE!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dobrze policzcie

   Hern (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 118 / 95

   Zeby nie robić propagandy w mediach, to gatunek na wymarciu.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama