Ważne
  Święto Konia Turystycznego w Węgierskiej Górce

  Święto Konia Turystycznego w Węgierskiej Górce

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Kapelusz od lat 18-tu, kask lub toczek dla nastolatków, schludny ubiór dla wszystkich - to jedne z postanowień regulaminu Ścieżki Huculskiej w ramach VI Święta Konia Turystycznego w gminie Węgierska Górka.
  Impreza będzie miała dwie odsłony - 4 czerwca w Żabnicy i 21 sierpnia w Węgierskiej Górce. Zapowiada się wspaniała zabawa!

  Miniścieżka huculska ma charakter konkursu amatorskiego

  Oznacza to, że udział może wziąć każdy, nawet niepełnoletni zawodnik (warunkiem jest zgoda opiekuna prawnego). Znajdujące się na "ścieżce" przeszkody zostały wybrane spośród przeszkód pojawiających się na ścieżkach huculskich.
  Wygrywa zawodnik, który zdobędzie najmniejszą liczbę punktów karnych. Za co będą przyznawane? Za świadome ominięcie przeszkody, odmówienie jej pokonania lub pokonanie innym chodem, niż wymagany w regulaminie. Takie punkty mogą tez zostać przyznane przez jury, jeżeli zawodnik będzie zachowywał się brutalnie w stosunku do konia. Startujące pary mogą też zostać zdyskwalifikowani, za upadek konia lub jeźdźca oraz za ominięcie więcej niż trzech przeszkód. Punkty przyznawane za miejsca z pierwszej i drugiej edycji są sumowane, jednocześnie druga edycja w Węgierskiej Górce 21 sierpnia jest finałem imprezy. Pierwsza edycja święta odbywać się będzie przy Ośrodku Górskiej Turystyki Jeździeckiej "Alaska" w Żabnicy.

  Od zawodników wymagane są wpłata wpisowego (20 zł), od zawodników niepełnoletnich oświadczenie o zgodzie na start, od wszystkich przestrzeganie zasad regulaminu oraz w związku z tradycjami jeździectwa odpowiedni strój - jasna koszula, bryczesy, wysokie buty, toczek lub kask oraz strój westernowy: koszula, dżinsy, kapelusz. Konie muszą być zdrowe.

  Podczas Święta Konia Turystycznego nie zabraknie atrakcji dla widzów


  Na gości "Alaski" czekać będą znakomite swojskie specjały oraz zabawa przy kapeli góralskiej, zaś dla najmłodszych zaplanowano minizawody, możliwość przejażdżki w siodle - oczywiście pod okiem doświadczonych opiekunów. Wszystkie te atrakcje w połączeniu z malowniczą scenerią, w jakiej położony jest Agropensjonat, świeżym górskim powietrzem i emocjonującą rywalizacją na torze, czynią "Święto" propozycją nie do odrzucenia dla wszystkich: okolicznych mieszkańców, turystów oraz innych gości.

  Impreza pod patronatem Górskiej Turystyki Jeździeckiej przy PTTK organizowana jest przez gospodarzy obiektu - Jana i Zdzisława Kupczaków, Wójta Gminy Węgierska Górka Piotra Tyrlika oraz Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czas

   agu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   a o której godzinie zapisy i rozpoczęcie zawodów?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama