Postaw Mysłowicom ławkę lub napraw huśtawkę! To się opłaca!

  Postaw Mysłowicom ławkę lub napraw huśtawkę! To się opłaca!

  Monika Chruścińska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Fontanny i ławki w chorzowskim WPKiW odzyskały blask dzięki sponsorowi

  Fontanny i ławki w chorzowskim WPKiW odzyskały blask dzięki sponsorowi ©Marzena Bugała

  Chcesz mieć własną ławkę w Parku Zamkowym w Mysłowicach? Huśtawkę albo karuzelę? Nic prostszego! Miasto zaprasza lokalnych przedsiębiorców i stowarzyszenia do wspólnej akcji - Upiększamy Mysłowice! Każdy może kupić bądź wesprzeć konserwację istniejących już obiektów, w zamian za umieszczenie na nich loga swojej firmy czy nazwiska. - Takie działania budują dobry wizerunek firm - zachęcają specjaliści od PR.
  Fontanny i ławki w chorzowskim WPKiW odzyskały blask dzięki sponsorowi

  Fontanny i ławki w chorzowskim WPKiW odzyskały blask dzięki sponsorowi ©Marzena Bugała

  - Miasto boryka się obecnie z poważnymi problemami finansowymi. I wiemy już, że zapisane w budżecie środki na naprawę i malowanie ławek oraz placów zabaw są niewystarczające - tłumaczy Wojciech Król z mysłowickiego magistratu.

  Miasto prosi więc o pomoc. Każdy przedsiębiorca może przekazać Mysłowicom darowiznę na rzecz remontów lub sam ufundować na przykład nową ławkę w powracającym stopniowo do blasku Parku Zamkowym. To nie jest zbyt duży wydatek - wystarczy około 270 złotych.

  Apel mysłowickiego Urzędu Miejskiego przyniósł już pierwsze rezultaty. - Trzy firmy zadeklarowały się przekazać miastu darowizny na kwotę 7 tys. 800 zł, a trzy kolejne zapowiedziały, że naprawią ławki, postawią nowe kosze na śmieci i wspomogą konserwację placów zabaw - zapowiada Król.

  Jedno z przedsiębiorstw przekazało z kolei Mysłowicom 5 ton czystego piasku do piaskownic. - To dla nas dużo, ale w dalszym ciągu jednak kropla w morzu potrzeb - mówi Król.

  Takie inicjatywy prywatnych firm są zawsze mile widziane. Warto przypomnieć, że to dzięki jednemu z największych polskich browarów w 2005 roku w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka stanęło 350 nowych ławek! Rok później wyremontowano wszystkie 9 zabytkowych fontann, a ostatnio furorę robiła wybudowana tu najdłuższa ławka na Śląsku. Przed rozpoczęciem akcji firma przeprowadziła badania, co najbardziej spodobałoby się chorzowianom. I wygrały właśnie nowe ławki dla odwiedzających WPKiW.

  Ławeczki ufundowane przez różne firmy i instytucje stanęły też kilka lat temu w parku przyklasztornym Cystersów w Rudach. Tak więc mysłowiczanie mają z kogo brać przykład.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama