Cieszyn: Do Czech wjedziesz już mostem Wolności

  Cieszyn: Do Czech wjedziesz już mostem Wolności

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Burmistrzowie obu miast własnoręcznie usunęli barierki i otworzyli drugi kierunek mostu
  1/5
  przejdź do galerii

  Burmistrzowie obu miast własnoręcznie usunęli barierki i otworzyli drugi kierunek mostu ©Łukasz Klimaniec

  Most Wolności w Cieszynie od dziś jest mostem dwukierunkowym! Kierowcy jadąc do Trzyńca nie muszą przebijać się przez centrum Czeskiego Cieszyna.
  Mieczysław Szczurek, burmistrz Cieszyna i Vit Slovacek, starosta Czeskiego Cieszyna spotkali się dziś przy moście Wolności, aby oficjalnie ustanowić na nim dwukierunkowy ruch dla samochodów. Obaj burmistrzowie zgrabnie przenieśli barierę z zakazem wjazdu od strony polskiej otwierając wjazd na most także od strony Cieszyna.

  - To pierwszy krok, który ułatwia komunikację między miasta dla kierujących samochodami - podkreślił Vit Slovacek.
  Mieczysław Szczurek zaznaczył, że dwukierunkowy most ułatwi przede wszystkim dojazd do Trzyńca. Kierowcy nie będą musieli przebijać się przez centrum Czeskiego Cieszyna. Tak działo się, gdy możliwy był wjazd tylko mostem Przyjaźni.

  - Dzięki temu będziemy mogli przeprowadzać wspólne imprezy na moście Przyjaźni. Będziemy mogli ten most zamknąć na czas trwania imprezy, bo samochody do Czeskiego Cieszyna będą mogły wjeżdżać drugim mostem - dodał burmistrz Szczurek. - Pokazujemy, że dwa miasta w dwóch rożnych państwach potrafią dogadać się i zrobić coś wspólnie - zaznaczył.

  Zmiana organizacji ruchu na moście nie wymagała wielu zmian po polskiej stronie - wystarczyło zdemontować znaki zakazujące wjazdu. Więcej zmian dotknęło Czeski Cieszyn, a zwłaszcza ulicę Strzelniczą, która przez wiele lat była jednokierunkowa. Teraz samochody także tą ulicą pojadą w obie strony.

  Decyzja uruchomienia na moście wolności dwukierunkowego ruchu została poprzedzona opracowaniem studium ruchu drogowego i parkowania. W efekcie od dziś do Czeskiego Cieszyna będzie można wjechać i wrócić tym, samym mostem. Dotąd można było wjechać mostem Przyjaźni, a wrócić mostem Wolności.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama