Bony od IKEA miały być prezentem, a narobiły kłopotu

  Bony od IKEA miały być prezentem, a narobiły kłopotu

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bony od IKEA miały być prezentem, a narobiły kłopotu

  ©arc

  Szwedzka sieć sklepów IKEA dziękuje Polakom za 50 lat współpracy, wysyłając przesyłki reklamowe zawierające bon na 20 zł do zrealizowania w sklepach IKEA. Takie listy trafiły do 9 milionów gospodarstw domowych położonych maksymalnie 2 godziny podróży samochodem od sklepu tej sieci. IKEA przesłała nam w ten sposób 180 milionów złotych.
  Bony od IKEA miały być prezentem, a narobiły kłopotu

  ©arc

  W regulaminie promocji "Prezent dla Polski" znalazł się zapis, że "do jednej transakcji kasowej może być użyty tylko jeden kupon rabatowy. Kuponów rabatowych nie można ze sobą łączyć". To miało zachęcić Polaków, nawet tych, którzy nigdy tam nie byli, do odwiedzenia sklepów. Tymczasem kasy IKEA przyjmują więcej bonów przy jednej transakcji, co potwierdziła pracownica teleinformacji katowickiego sklepu IKEA. - Można zrealizować maksymalnie 5 kuponów przy jednej transakcji - usłyszeliśmy dzwoniąc tam w poniedziałek o godz. 11.40.

  Sprytni ludzie z handlu bonami IKEA zrobili sobie źródło dochodów. Sposobów na zarobienie pieniędzy prawie z niczego jest kilka. Cwaniaczki wyciągają przesyłki ze skrzynek pocztowych (są to tzw. druki bezadresowe), nierzadko demolując je przy okazji, szukają przesyłek na skrzynkach, gdzie położyli je ci, którzy z zasady wyrzucają reklamy, nie patrząc co jest w środku.

  Handlujących bonami można spotkać przy kasach IKEA. - Kupowałam łóżko w katowickim sklepie IKEA - mówi Magdalena Ogrodowczyk z Katowic. - Przed kasą zaczepił mnie mężczyzna, oferując zamianę. On miał mi dać 5 kuponów za 20 zł, a ja jemu 100 zł w gotówce. Myślałam, że to są kupony, jakie czasami dostaje się z pracy, więc się zgodziłam. Teraz żałuję, bo wiem, że facet zrobił na mnie niezły interes - dodaje. Inni sprzedają bony w internecie. Można kupić je za 5, 8 lub 9,99 zł za sztukę.

  Wielki kłopot z tymi przesyłkami mają urzędy pocztowe. Do nich spływają skargi na niedoręczanie przesyłek z IKEA, zdemolowane skrzynki czy listy podejrzewające listonoszy o zatrzymywanie dla siebie bonów. - Na terenie Chorzowa Batorego stwierdziliśmy uszkodzenie skrzynek oddawczych w budynkach przy ul. Ryszki, Szczecińskiej, Gałeczki, Wyspiańskiego i Armii Krajowej - informuje Katarzyna Swatek z Centrum Poczty oddział rejonowy w Chorzowie. Również w Sosnowcu czy Czeladzi są problemy ze zniszczonymi skrzynkami.

  Potwierdza to administracja osiedla Różane-Gałeczki Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, gdzie zniszczono ponad 120 skrzynek pocztowych, wszystkie jednego dnia - 11 maja, gdy doręczano przesyłki reklamowe IKEA. Ponieważ skrzynki (zwane teraz euroskrzynkami) nie są własnością poczty, tylko lokatorów, to oni muszą ponieść koszt wymiany zamków czy naprawy skrzynek. W Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej to 14 zł od mieszkania.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   10 Ojro

   mara (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 56

   Hej ludki jo wom szynkna bon na 10 €uro ze Quelle abo Neckermanna
   dejcie znac fto je chce

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   znow bledne info

   prezessss (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 64 / 85

   szczecinska, ryszki, galeczki to klimzowiec, nie batory!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hanysy

   góral:) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 88 / 83

   hanysy to hołota!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ikea

   filareta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 85 / 80

   te skrzynki demoluje niejaki bolek-wałęsa, on robi drugą japonię i potrzebne mu są bony ikea, aby kupić pościel i na kimona przerobić !!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   moje dzieci pozbieraly porzucone bony z klatki 11.05

   masaccio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 32

   do Ikea jezdzimy cyklicznie z plastikiem do EKO-DOMKU
   bardzo sie zdziwilem - ze przyjmuja 5 bonow na 1 paragon;
   dzieciaki byly zadowolony - nowe drewniane zabawki to jest to:)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama