Dzień Dziecka w redakcji Dziennika Zachodniego [WIDEO]

  Dzień Dziecka w redakcji Dziennika Zachodniego [WIDEO]

  Joanna Oreł

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dzień Dziecka w redakcji Dziennika Zachodniego [WIDEO]

  ©arkadiusz gola

  Zaryzykowaliśmy! Na jeden dzień oddaliśmy naszą gazetę w ręce najmłodszych Czytelników. Uczniowie na co dzień redagujący gazetki szkolne i uczestniczący w naszym programie Junior Media napisali dla Was dzisiejsze wydanie Dziennika Zachodniego! Nie wierzycie, że to możliwe? Przeczytajcie kolejne strony naszej gazety!
  Dzień Dziecka w redakcji Dziennika Zachodniego [WIDEO]

  ©arkadiusz gola

  Przyjechali do nas z całego województwa - m.in. z Gliwic, Sosnowca, Będzina, Radlina czy Lublińca. Młodzi redaktorzy, którzy na co dzień tworzą gazetki w swoich szkołach, dziś pomogli nam przy tworzeniu największej regionalnej gazety w kraju!

  Zaczęło się niewinnie - od kolegium. Niby nic - dzieci będą pisały z nami gazetę. A jednak... nie wiadomo, kto był bardziej zestresowany… My czy oni. Zaczęło się spokojnie. Kolejne strony gazety, kolejne artykuły. I... spodobał nam się ten nowy, świeży punkt widzenia.

  Bo, czy wiecie, że dzisiaj modne są trampki z różnymi sznurówkami, heavy metal to obciach, a prawdziwa babcia nie rozmawia z wnuczkiem przez telefon, tylko przez skype'a?

  - Nie, to nie chodzi o taką zwykłą czapkę z daszkiem, tylko taką co odstaje od głowy - tłumaczyła Zuzia naszemu nieco zaskoczonemu nowymi trendami redaktorowi naczelnemu Markowi Twarogowi.

  Z kolei nasz najmłodszy dziennikarz, a zarazem prawdziwe objawienie mistrzowskiego pióra, dziewięcioletni Jaś Rybaniec z Borowna, wyjaśnił, że dzisiaj każda babcia może być cool. - Ja na przykład rozmawiam ze swoją przez skype'a i widzę w kamerce internetowej - twierdzi Jasiu. Czy nie ma w tym nutki kłamstwa? Sprawdźcie na stronie 14!

  - To dzisiaj jest modne? - zapytaliśmy zaskoczeni, przeglądają z kolei stronę 8. - Szmaciana torebka? - pytamy. - Nie szmaciana, tylko płócienna - szybko stawiają nas do pionu młodzi dziennikarze.

  Kolejne strony. Nabieramy respektu i czekamy na to, co będzie dalej... No bo, nie tylko moda i nowinki ze świata show biznesu zainspirowały naszych przyjaciół. Czas na Piece. To mała miejscowość w gminie Gaszowice (powiat rybnicki). O swoim małym Bullerbyn napisała dla nas Dorota Wojaczek. Po tym artykule chyba każdy z nas wybierze się tam w najbliższym czasie, by zażyć trochę "piecowego" spokoju i nostalgii.  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dobre!

   sc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 64 / 86

   rosnie konkurencja. za kilka la te dzieciaki was przerosna intelektualnie i wcale nie jestem pewna, ze beda chcialy pracowac w takiej gazecie.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama