Gdy wyremontują Wodzisławską, krzyży tu ubędzie

  Gdy wyremontują Wodzisławską, krzyży tu ubędzie

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na "krajówce" nr 78 jest najwięcej wypadków. Po remoncie będzie na niej dużo bezpieczniej.
  Gdy wyremontują Wodzisławską, krzyży tu ubędzie
  Przybywa krzyży na drodze krajowej biegnącej z Gliwic przez Rybnik i Wodzisław aż do granicy z Czechami w Chałupkach. Przecinająca region "krajówka" nr 78 każdego roku zbiera swoje żniwo. W maju na wiadukcie na ulicy Wodzisławskiej zginęła młoda kobieta, w którą potrąciła skoda fabia. Od początku roku na tej trasie rozbiło się już kilkadziesiąt aut.

  - Wodzisławska to szybka trasa, w niektórych miejscach są trzy pasy ruchu. Kierowcy wciskają pedał gazu. A to niebezpieczne, bo droga jest w fatalnym stanie. Auta skaczą na głębokich koleinach - mówi Mariusz Kołodziej, kierowca z Rybnika.

  Fatalne statystyki ma poprawić remont Wodzisławskiej. Roboty mają ruszyć jeszcze tego lata.

  Droga łącząca Rybnik i Wodzisław będzie poszerzona w niektórych miejscach, a przede wszystkim równa jak stół, więc bezpieczniejsza. Potwierdza to fakt, że na wyremontowanym wcześniej odcinku drogi nr 78, z Rybnika do Gliwic, wypadków jest mniej niż kiedyś.

  - W tym roku na ulicy Gliwickiej doszło do 49 zdarzeń drogowych, ale nie odnotowaliśmy poważniejszych wypadków. To były kolizje, w których nikt nie ucierpiał - mówi nadkomisarz Aleksandra Nowara, rzeczniczka rybnickiej policji.


  Przebudowa najbardziej zniszczonego odcinka ulicy Wodzisławskiej - od granicy Rybnika z Radlinem do ronda Północnoirlandzkiego - rozpocznie się najprawdopodobniej na przełomie czerwca i lipca.

  Polegać będzie na "rozebraniu starej drogi" i całkowitej wymianie podbudowy. Będzie znacznie bezpieczniej. Powstaną dodatkowe zatoki autobusowe. Po obu stronach drogi przebudowane zostanie oświetlenie uliczne oraz chodniki (o szerokości 1,5 do 2,5 m), w kilku miejscach staną ekrany dźwiękochłonne (zwłaszcza w rejonie szkół). Prace wykonywane będą "pod ruchem". Termin: 2 lata od podpisania umowy. Tam gdzie to możliwe (tzn. pozwala na to zabudowa) będą trzy pasy ruchu - podobnie jak to jest na ulicy Gliwickiej. JACK

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama