Burza w Górkach Wielkich. Katastrofalna nawałnica [ZDJĘCIA]

  Burza w Górkach Wielkich. Katastrofalna nawałnica [ZDJĘCIA]

  Witold Kożdoń

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Burza w Górkach Wielkich. Katastrofalna nawałnica [ZDJĘCIA]
  1/19
  przejdź do galerii

  ©Witold Kożdoń

  Wystarczyło kilka godzin intensywnych opadów, by woda kompletnie zalała domy i zmyla drogi w Górkach Wielkich. Zobaczcie zdjęcia z usuwania szkód katastrofalnej nawałnicy. Burza poczyniła ogromne zniszczenia.
  Straty są ogromne - po środowej nawałnicy na Śląsku Cieszyńskim woda w Górkach Wielkich pozalewała domy, piwnice, studnie.

  - Straty są kolosalne. Jestem w straży od 25 lat i nie pamiętam sytuacji, by tak krótki opad deszczu spowodował tak wielkie zniszczenia - przyznaje Stanisław Szydzina, dowódca sekcji OSP Górki Wielkie.

  ZOBACZCIE WSTRZĄSAJĄCE ZDJĘCIA Z GÓREK WIELKICH

  Strażacy wypompowują wodę z zalanych piwnic, udrażniają zapchane studzienki i rowy. Najwięcej szkód jest wokół Zespołu Szkół w Górkach Wielkich, gdzie woda doszczętnie zniszczyła drogę, dwa boiska szkolne, chodniki i parking - tuż po nawałnicy jezdnia zamieniła się w rzekę.  

Woda nie spowodowała zniszczeń w szkole, ale spustoszyła teren wokół niej - przestało istnieć boisko do siatkówki plażowej i boisko. To właśnie w tym miejscu policjanci po środowej nawałnicy uratowali sześcioro młodych piłkarzy, którzy podczas zajęć utknęli na zalanym boisku.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kiepskie drogi

   chachorek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 104 / 88

   Nie jestem specjalistą od budowy dróg, ale z twego co widzę na pierwszym zdjęciu, asfalt kładą na starą kostkę, która pewno też niezbyt starannie położona była... krzywda ludzka spotęgowana przez...rozwiń całość

   Nie jestem specjalistą od budowy dróg, ale z twego co widzę na pierwszym zdjęciu, asfalt kładą na starą kostkę, która pewno też niezbyt starannie położona była... krzywda ludzka spotęgowana przez niechlujne wykonanie!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama