Katowice: Na jedynym czynnym kąpielisku podrożały bilety

  Katowice: Na jedynym czynnym kąpielisku podrożały bilety

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Bugla w ubiegłym roku była oblegana

  Bugla w ubiegłym roku była oblegana ©Marzena Bugała

  Spośród trzech katowickich basenów czynny jest tylko jeden - Bugla. Na kąpielisku jednak podrożały wejściówki, w stosunku do ubiegłego roku dwukrotnie.
  Bugla w ubiegłym roku była oblegana

  Bugla w ubiegłym roku była oblegana ©Marzena Bugała

  Od ubiegłego weekendu czynne jest już kąpielisko Bugla w Katowicach. To i dobra i zła wiadomość. Bo to jedyne miejskie kąpielisko czynne w mieście, na którym na dodatek dwukrotnie podrożały wejściówki.

  Na wyremontowanej w ubiegłym roku Bugli pomieści się nawet 10 tys. ludzi. Tutejsze atrakcje, to pięć basenów, jacuzzi na 80 osób, a także zjeżdżalnie. Nieatrakcyjne są tegoroczne ceny.

  ZOBACZ MAPĘ KĄPIELISK W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM

  Za bilet normalny, całodniowy dorosły zapłaci 12 zł (w ubiegłym roku było 5 zł). Bilet ulgowy (w ubiegłym roku było 2 zł) oraz dla emerytów, rencistów i niepełnosprawnych kosztuje 6 zł. Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo. Nowością jest bilet popołudniowy od godz. 15. - to jednak taryfa tylko dla dorosłych - bilet kosztuje 6 zł. Taniej o 50 proc. od każdego biletu zapłacą na kąpielisku rodziny wielodzietne z legitymacją programu "Nas troje i więcej".

  Zamknięte w tym roku będzie kąpielisko Zadole, gdyż nie zostało dopuszczone do użytku ze względu na zły stan techniczny obiektu. Rolna miała być czynna podobnie jak Bugla już pod koniec maja, ale będzie dopiero 18 czerwca.

  - Mieliśmy opóźnienie po remoncie dużego basenu. Dopiero lejemy wodę, a to musi potrwać. Przypuszczam, że basen będzie czynny w okolicach 18 czerwca, ale oficjalnej decyzji nie mamy - dowiedzieliśmy się na kąpielisku.

  Od czwartku czynne są naturalne kąpieliska pod chmurką, czyli staw kąpielowy w Dolinie Trzech Stawów i Morawa. Na obu kąpiel jest dozwolona w obecności ratowników. Dobrze prezentuje się zwłaszcza staw kąpielowy w Dolinie, po przeprowadzonym za ok. 3 mln zł remoncie. Za te pieniądze odnowiono dno zbiornika, powstała nowa plaża, a obok boisko do siatkówki plażowej.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dkfl

   dkf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 63 / 57

   kiedy będzie otwarcie bugli w 2012 roku ?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama