Janów niepokonany!

  Janów niepokonany!

  Łukasz Gardas

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zwyciężyła w tegorocznej edycji konkursu ekologiczno-rekreacyjnego pod nazwą "Zielonym do góry", czyli lato w plenerze.
  Przedsięwzięcie zorganizowały Polskie Radio Katowice oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Przez całe lato w ośmiu różnych miejscowościach województwa śląskiego odbywały się weekendowe spotkania.

  Startujące w konkursie gminy musiały podczas nich w jak najlepszy sposób zaprezentować swoje walory turystyczno-krajobrazowe i przedstawić różne inicjatywy zmierzające do rozwoju swojego terenu. Chodziło o ukazanie działań podejmowanych nie tylko przez samorząd, ale też mieszkańców.

  Punktowane były m.in. konkurencje plenerowe, działania ekologiczne i proekologiczne, a także portret promocyjny, jaki musieli przygotować przedstawiciele każdej z miejscowości.

  Ze wszystkimi zadaniami najlepiej poradzili sobie reprezentanci Janowa, którzy zgromadzili łącznie 906 punktów. Drugie miejsce przyznano gminie Goczałkowice Zdrój (898 punktów), natomiast trzecie wywalczył Boronów (849 punktów). 
  - Ze względu na bardzo wyrównany poziom rywalizacji i niewielką różnicę w punktacji, zdecydowaliśmy się rozdzielić przypadającą dla zwycięzcy pulę 400 tys. zł na dwie części. Pierwsza nagroda - dla Janowa - to 250 tys. zł, natomiast druga - dla Goczałkowic Zdroju - to 150 tys. zł - tłumaczy Andrzej Konieczny, wiceprezes katowickiego WFOŚ i GW, fundatora nagrody. Trzecią nagrodą (dla Boronowa) jest kampania promocyjna o wartości 30 tys. zł na antenie Radia Katowice. Pozostałe miejsca w konkursie wywalczyły Ruda Śląska, Radzionków, Zawiercie, Olsztyn i Koszęcin.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama