Pikieta zamiast strajku nauczycieli

  Pikieta zamiast strajku nauczycieli

  Katarzyna Piotrowiak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Miały być zamknięte szkoły i wielki strajk oświaty od 1 września. Tymczasem skończyło się na szumnych zapowiedziach.
  W poniedziałek co prawda członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego znowu pochwycą za sztandary, ale podczas manifestacji. - Do Warszawy jadą tylko członkowie prezydium oraz powiatowi prezesi kół. Najpierw idziemy na naradę do głównej siedziby ZNP, a potem pod ministerstwo edukacji, żeby zasygnalizować, że nie jesteśmy zadowoleni z wyników dotychczasowych rozmów - mówi Kazimierz Piekarz, prezes śląskiego oddziału ZNP w Katowicach. Śląsk będzie reprezentować najwyżej 90 osób.

  Dwudniowe rozmowy związków zawodowych i rządu zostały zakończone spisaniem protokołu. Zamiast 50 proc. podwyżki nauczycielom proponuje się zwiększenie pensji w czterech ratach po 5 proc. na lata 2009 i 2010. Strona rządowa nie zgadza się również na utrzymanie wcześniejszych emerytur. W zawieszeniu jest nadal kwestia podwyższonego pensum z 18 na 22 godziny tygodniowo.

  Nauczyciele nie są zachwyceni negocjacjami. Na forum internetowym nie pozostawiają na związkowcach suchej nitki. "Czy chcecie sprzedać za marne grosze nasze emerytury i pensum.(...) Jeśli emerytury bez strajku bezterminowego zostaną odebrane to ZNP musi się rozwiązać ze wstydu" - denerwuje się kk61.

  Członkowie ZNP twierdzą, że takie głosy niezadowolenia należą do grupy, która zawsze chętnie wylewa swoje żale. - Może z takich drobnych ustępstw trudno być zadowolonym, jednak najczęściej takie opinie należą to tych którzy czekają aż ktoś inny załatwi za nich wszystkie problemy - dodaje Piekarz.
  Dzisiaj przed pikietą, decyzję o wznowieniu akcji protestacyjnej od września i ewentualnym strajku w oświacie, mają podjąć członkowie prezydium w skład, którego wchodzą m.in. szefowie okręgów ZNP z całego kraju.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama