Katowice: Zostań powstańcem śląskim. Masz czas do 10 czerwca

  Katowice: Zostań powstańcem śląskim. Masz czas do 10 czerwca

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Do 10 czerwca można się zgłaszać do udziału w grze terenowej Powstaniec Śląski Play.
  Gra odbędzie się 18 czerwca 2011 r. Do udziału zgłaszać się mogą 3-5-osobowe drużyny młodzieży, grupy szkolne oraz rodzinne.

  Powstaniec Śląski Play to terenowa gra miejska polegająca na dotarciu pieszo do znajdujących się w różnych miejscach Katowic obiektów związanych z powstaniami śląskimi oraz wykonaniu specjalnych zadań.

  Drużyny uczestniczące w grze otrzymają mapy i instrukcje. Zadaniem zespołów jest dotarcie do punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie, gdzie drużyna otrzyma zadanie i będzie zobligowana do wykonania specjalnych zadań weryfikujących wiedzę dotyczącą Powstań Śląskich, w których to musi wykazać się inicjatywą oraz kreatywnością. Mile widziane są stroje z czasów epoki powstań śląskich.

  Dla najlepszych drużyn przewidziano nagrody pieniężne.

  Udział należy zgłosić poprzez wypełnienie karty uczestnictwa i dostarczenie jej do siedziby Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach, (40-057 Katowice, ul. PCK 19) do 10 czerwca 2011 r. do godz. 16.00 osobiście lub drogą mailową (skan podpisanej karty uczestnictwa).

  Przedsięwzięcie organizowane jest przez Samorządową Instytucję Kultury - Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach w partnerstwie z Muzeum Śląskim, Śląskim Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach, Teatrem Śląskim w Katowicach, Zespołem Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny, Biurem ESK 2016 Katowice, Urzędem Miasta w Katowicach.

  Celem wydarzenia realizowanego w ramach obchodów Roku Pamięci Powstań Śląskich jest zainteresowanie społeczeństwa problematyką Powstań Śląskich poprzez przekazanie w sposób interaktywny wiedzy oraz poznanie kontekstów zdarzeń historycznych za pomocą analizy i łączenia faktów.

  Regulamin gry i karta zgłoszeniowa dostępna jest na stronie internetowej Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach (www.rok.katowice.pl)

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Grać powstańca?

   jokel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

   Eeee tam. Dziady.
   Wolałbym grać po niemieckiej stronie

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama