Unia opłaci staże niepracującym absolwentom Uniwersytetu...

  Unia opłaci staże niepracującym absolwentom Uniwersytetu Śląskiego

  GKM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Unia opłaci staże niepracującym absolwentom Uniwersytetu Śląskiego

  ©arc.

  24 niepracujących jeszcze absolwentów Uniwersytetu Śląskiego pojedzie na zagraniczne staże, dzięki sukcesowi, jaki uczelnia odniosła w unijnym konkursie Leonardo da Vinci. Uniwersytet, jako jedna z trzech polskich uczelni (a do konkursu zgłoszono 600 wniosków), otrzymał ponad 99 tys. euro dotacji.
  Unia opłaci staże niepracującym absolwentom Uniwersytetu Śląskiego

  ©arc.

  - Na staż do Niemiec, Francji i Włoch pojadą nasi absolwenci kierunków ścisłych. Ich trzymiesięczny pobyt będzie w całości opłacony. Przejdą także odpowiednie kursy, które przygotują ich do obowiązków za granicą - mówi Iwa Wcisło z Biura Karier UŚl.

  Badania przeprowadzone przez biuro pokazały, że absolwenci bez pracy narzekają głównie na brak doświadczenia zawodowego, co zniechęca pracodawców. Staż za granicą jest bardzo dużym atutem.
  W Niemczech i Francji młodzi ludzie będą pracować w uczelniach wyższych, a we Włoszech w lokalnym urzędzie. Oferta dotyczy absolwentów matematyki, fizyki, informatyki, materiałoznawstwa, biologii, biotechnologii oraz geologii.

  Nabór kandydatów rozpocznie się latem. Preferowane są osoby z dobrą znajomością języka obcego. Pierwsze staże rozpoczną się jesienią tego roku,

  Program Uniwersytetu Śląskiego "Go to work! Young polish professionals on european labour market" został wyróżniony za nowatorskie podejście do karier zawodowych absolwentów. Konkursowe dotacje na staże absolwentów zdobyły także Uniwersytet Wrocławski i Uczelnia Łazarskiego w Warszawie. Z innych instytucji w naszym regionie wyróżniono dotacją Powiatowy Urząd Pracy w Siemianowicach Śląskich.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama