Wojsko na ulicach Bytomia, Tarnowskich Gór i Radzionkowa...

  Wojsko na ulicach Bytomia, Tarnowskich Gór i Radzionkowa [WIDEO]

  Małgorzata Węgiel

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wojsko na ulicach Bytomia, Tarnowskich Gór i Radzionkowa [WIDEO]

  ©Marzena Bugała

  W sobotę Rynek w Bytomiu i Tarnowskich Górach oraz ul. Kużaja w Radzionkowie zamieniły się w prawdziwy poligon. Kilkanaście samochodów wojskowych z całej Polski zaprezentowało się przed mieszkańcami w ramach Śląskich Manewrów.
  Wojsko na ulicach Bytomia, Tarnowskich Gór i Radzionkowa [WIDEO]

  ©Marzena Bugała

  - Przybyli tu miłośnicy militariów z Bytomia, Cieszyna, Tarnowskich Gór, Zabrza, Bielska-Białej a nawet z Krakowa, czy Leszna! Po to, by dobrze się bawić i popularyzować wiedzę o pojazdach wojskowych z drugiej wojny światowej i młodszych - mówi Roman Ploch z Muzeum Techniki Militarnej i Użytkowej w Bytomiu.

  ZOBACZ ZDJĘCIA ZE ZLOTU POJAZDÓW MILITARNYCH W BYTOMIU


  A wśród samochodów wojskowych można zobaczyć m.in. amerykańskie i brytyjskie willigsy, dodge, MUTT-y, radzieckie i polskie gazy, stary i krazy. Oprócz tego motocykle, które nie tylko przydają się na poligonie, ale też służą na co dzień ich właścicielom.  W niedzielę Śląskie Manewry będą odbywać się w bytomskich Dolomitach (ul. Lazarówka). Od godz. 11 będzie można zobaczyć jak gazy, tansportery opancerzone i stary radzą sobie w terenie podczas dynamicznych pokazów sprzętu ciężkiego.

  O godz. 12 wystąpi Orkiestra Państwowych Szkół Budownictwa w Bytomiu a o godz. 13.30 Żandarmeria Wojskowa z Gliwic. Później miłośnicy militariów będą mogli zobaczyć pokazy rosomaka. W godz. 14.30-16 w Dolomitach Grupy Rekonstrukcji Historycznej pokażą inscenizacje lądowania w Normandii 1944 oraz bitwy o Basrah 2003.

  Nad organizacją imprezy czuwa Rafał Bier z Prywatnego Muzeum Broni Pancernej i Militariów w Bielsku-Białej oraz pracownicy z Urzędu Miasta w Bytomiu, Tarnowskich Górach i Radzionkowie.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ACHIM niy marudź

   toms (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 49 / 16

   Achim niy marudź, takie imprezy powinny sie wlasnie odbywać w srodku miast, zeby te cyntra zyly. Wg ciebie to powinny my wszyscy zjechac na dol a po szychcie isc na działek- tak to daleko z tym...rozwiń całość

   Achim niy marudź, takie imprezy powinny sie wlasnie odbywać w srodku miast, zeby te cyntra zyly. Wg ciebie to powinny my wszyscy zjechac na dol a po szychcie isc na działek- tak to daleko z tym slaskym niy dojadymy a modzi zamiast u nos bydom sie w weekendy bawic w krakowie. Przidz kiedys na bahhof w piatek abo w sobota to łobejzisz wiela modych wlasnie jedzie sie bawic na imprezy do karkowazwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Chore

   Achim (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 44

   A jesli juz, to takie imprezy nie powinne sie odbywac w srodku miasta, a gdzies na przedpolach. Z wielu roznych, bardzo roznych powodów.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   he he polsko

   silus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 33

   propaganda i tyla w temacie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ;)

   kamiljahn (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 44 / 43

   możno te wojoki odzyskajom nom autonomia...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama