W Sosnowcu uczą rozpoznawać fałszywe pieniądze

  W Sosnowcu uczą rozpoznawać fałszywe pieniądze

  MIW

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W Sosnowcu uczą rozpoznawać fałszywe pieniądze

  ©arc

  Jak odróżnić podrobiony banknot od oryginału? Dlaczego pieniądze powinniśmy liczyć zawsze dwa razy? Odpowiedzi na te pytania będą mogli w najbliższym tygodniu poznać mieszkańcy Sosnowca. Pierwsza okazja już w poniedziałek.
  W Sosnowcu uczą rozpoznawać fałszywe pieniądze

  ©arc

  Dziesiątki, dwudziestki oraz pięćdziesiątki - banknoty o takich nominałach są najczęściej podrabiane przez fałszerzy. Choć za udział w tym procederze grozi do 25 lat więzienia, to jego skala z roku na rok rośnie. O ile jeszcze przed dwoma laty śląska policja wykryła 124 przypadki fałszerstwa (liczba samych "fałszywek" sięgnęła 11 tysięcy), to już w roku ubiegłym takich sytuacji odnotowano ponad 140.

  Za podrabianie pieniędzy biorą się amatorzy, ale też świetnie wykształceni graficy komputerowi. Przemysław Kuk, rzecznik Narodowego Banku Polskiego przyznaje, iż okres wakacyjny może sprzyjać wypuszczaniu na rynek zwiększonej ilości podrobionych pieniędzy i radzi, by uważniej oglądać trafiającego do naszej ręki banknoty. Na każdym z nich jest ponad 25 różnych zabezpieczeń.

  Jak je sprawdzić będą mogli się w tym tygodniu nauczyć mieszkańcy Sosnowca - bezpłatne zajęcia odbędą się w poniedziałek o godzinie 18 w klubie "Ziemowit" na osiedlu Piastów i w czwartek o godz. 17 w klubie "Rudna".
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama